LHV pensionifondid ostsid Tallinnas Microsofti büroohoone

Skype Eesti kontor.

FOTO: Фото: Пеэтер Ланговитс

LHV pensionifondid koostöös Lumi Capitaliga soetasid Tallinnas TTÜ teaduslinnakus asuva Skype’i majana tuntud büroohoone, mille suurimaks üürnikuks on Microsofti Eesti arenduskeskus.

6850 ruutmeetri suurune büroohoone paikneb tehnoloogiaettevõtete poolt hinnatud piirkonnas. Microsofti büroohoone ost täiendab LHV pensionifondide Eesti kinnisvarainvesteeringute portfelli, teatas LHV.

«Oleme veendunud, et väga heas seisus hoone koos tugeva ja rahvusvaheliselt tegutseva ankurüürnikuga kindlustab omanikule stabiilset rahavoo laekumist ja pakub LHV klientidele atraktiivset tootlikkust,» sõnas LHV pensionifondide fondijuht Kristo Oidermaa.

«Vähetähtis ei ole ka hoone soodne paiknemine TalTechi linnaku keskmes ja pikaajalise perspektiiviga tehnoloogiaettevõtete vahetus läheduses,» lisas fondijuht.

«Microsoft on üks maailma juhtivaid tarkvaraettevõtteid ning tugevamaid üürnikke Eesti kinnisvaraturul. Oleme tänulikud võimaluse eest üle võtta edukalt toimiv koostöö. Tegemist on sobiliku täiendusega meie portfelli,» ütles Lumi Capitali juhtivpartner Raiko Uri.

2006. aastal Nordeconi ehitatud hoonet on pidevalt uuendatud ja ümber ehitatud vastavalt kliendi vajadustele. LHV pensionifondid koostöös Lumi Capitaliga ostsid hoone selle arendajalt Arealiselt.

Tehingu juriidiliseks nõustajaks oli advokaadibüroo Eversheds Sutherland ning tehnilistes küsimustes nõustas HML Project Management. Müüjapoolne juriidiline nõustaja oli advokaadibüroo Ellex Raidla. Tehingut vahendas Newsec Baltic.

ASi LHV Varahaldus pensionifondidel on üle 176 000 klienti. LHV pakub nii aktiivselt kui ka passiivselt juhitud teise ja kolmanda samba pensionifonde, mille maht kokku on üle 1,3 miljardi euro.

Lumi Capital on kinnisvara investeeringute juhtimisega tegelev ettevõte, kelle klientideks on nii kodu- kui ka välismaised era- ja institutsionaalsed investorid.

Tagasi üles