UP Invest viib oma lihatööstused ühtse juhtimise alla

FOTO: Linnamäe lihatööstus

Investeerimisfirma UP Invest viib hiljuti omandatud Linnamäe Lihatööstus OÜ ja varem ettevõttele kuulunud Liivimaa Lihasaaduste Wabrik OÜ ühise juhtimise alla.

Lihatööstuseid asub juhtima Linnamäe Lihatööstuse senine tegevjuht Indrek Loorens. Liivimaa Lihasaaduste Wabriku senine juht Katrin Noorkõiv lahkub ettevõttest.

Loorensi sõnul oli kahe samal turul tegutseva tööstuse koostöö süvendamine igati mõistlik, et senisest veelgi tõhusamalt panustada kvaliteetsete lihatoodete tootmisse ja rõõmustada tarbijaid peagi uuenenud kaubavalikuga.

UP Invest omandas Linnamäe Lihatööstuse enamusosaluse septembri alguses ning sama kuu lõpus andis konkurentsiamet tehingule ka heakskiidu. Liivimaa Lihasaaduste Wabrikut omas UP Invest strateegilise investorina juba varem.

Linnamäe Lihatööstus on pikkade traditsioonidega ulukilihatoodete valmistaja Eestis, mis alustas tegevust 1987. aasta 1. augustil. Linnamäe Lihatööstus on üks esimesi erakapitalil loodud lihatööstusi Eestis. Enamik Linnamäe Lihatööstuse toodangust müüakse Eesti turul, samas tegeleb ettevõte ka aktiivselt ekspordiga. Peamisteks välisturgudeks on Soome, Rootsi, Leedu ja Saksamaa.

Linnamäe Lihatööstuse tooteid on võimalik osta kõigist suurematest kaubanduskeskustest, sealhulgas Stockmannist, Rimist, Selverist, Prismast, Comarketist, Coopist, Maximast, samuti Tallinna ja Tartu Kaubamajast. Linnamäe Lihatööstus on võtnud eesmärgiks edendada ulukiliha tarbimist Eestis, kuna praegu tarbivad eestimaalased ulukiliha elaniku kohta oluliselt vähem kui keskmiselt Euroopas.

Liivimaa Lihasaaduste Wabrik kasvas välja 2010. aastal loodud mittetulundusühingust Liivimaa Lihaveis, mille eesmärk oli arendada aberdiini-anguse ja herefordi tõugu lihaveiste kasvatamist Eestis. 2014. aastal tunnustati riiklikult MTÜ Liivimaa Lihaveis kvaliteedikava «Rohumaal kasvanud», millega on praeguseks liitunud sadakond lihaveisekasvatajat üle Eesti.

Margus Linnamäele kuuluv UP Invest keskendub tervishoiu-, meedia-, kinnisvara- ja jaekaubanduse- ning jaeteeninduse valdkonna investeeringutele ja cleantech riskikapitali investeeringutele. UP Investile kuuluvad Apollo Kino, Apollo Kauplused, O’Learyse spordirestoranid, Blenderi kohvikud, KFC kiirtoidurestoranid, IceCafe jäätisekohvikud, Vapiano restoranide kett, Pet City lemmiklooma poodide kett ning Baltic Film Distribution. UP Invest omab ka Baltimaade suurimat meediakontserni Postimees Grupp.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles