Kanepi seadustamine läheb riigikokku arutlusele

Seni on valdavalt lubatud niinimetatud meditsiiniline kanep, mis on tegelikult seaduslik ka Eestis.

FOTO: Ryan Remiorz / The Canadian Press/PA Images

Riigikogu sotsiaalkomisjon asub novembris arutama pöördumist, mis soovitab riigikogul kanepitarvitamise Eestis seadustada, selle müüki reguleerida ja maksustada. Pöördumise eestvedajad leiavad, et see aitaks ka noori kanepist eemale hoida, kuid poliitikud kardavad kahju rahva tervisele ning on legaliseerimise vastu, vahendas ERR.

«Mulle ei meeldinud, et me räägime kogu aeg keelamisest kui võimalusest kanepikahjusid alandada, aga samas meil ei ole mitte ühtegi numbrilist väärtust, mitte keegi pole kunagi välja toonud, kui mitu alaealist jätsid nüüd see aasta proovimata meie politsei töö tõttu,» selgitas Oskar-Aleksander Lesment, kes on alates augustist EKRE liige ning lisaks riigikogu menetlusse jõudnud rahvaalgatuse «Eesti vajab kanepireformi!» eestvedaja.

«Meil põhimõtteliselt veerand 14–15-aastastest noortest on proovinud, umbes 10 protsenti tarvitas seda eelmisel kuul. See näitaja on täpselt samasugune, mis alkoholil ja siis mõtled, et ma maksan oma maksuraha selleks, et saada sellist tulemust. Mul on endal seitsme-kaheksa-aastane laps kodus, et kas see mulle sobib, kui minu enda küsimustikule vastavad inimesed, kes seitsme-kaheksa-aastaselt on kanepit juba proovinud,» rääkis ta.

Pikemalt ERRist.

Tagasi üles