Alexela omandab poole Kiviõli Keemiatööstusest

Heiti Hääl.

FOTO: Peeter Langovits

Valdusettevõte Alexela Energia kavatseb osta 50 protsenti Kiviõli Keemiatööstuse osadest, poolte kokkuleppel on tehingu hind konfidentsiaalne.

Poolte teatel jõustub tehing konkurentsiametilt nõusoleku saamise järel.

Alexela Energia nõukogu esimehe Heiti Hääle sõnul on tegemist strateegilise ostuga. «Alexela ettevõtted on kaks aastakümmet olnud Eestis tegevad energiakandjate kaubanduses.

Põlevkiviõli tootmine on üks väheseid kohalikul toorainel põhinevaid, kuid eksportturgudele suunatud tootmisvaldkondi Eestis.

Usume, et suudame Alexela oskusteabe abil toetada Kiviõli Keemiatööstuse arengut rahvusvahelistel toormeturgudel ning abistada ettevõtet täiendavate investeeringute tegemisel suurendamaks tootmisvõimsusi.

Nagu alati on Alexela tegevustes kõrgel kohal keskkonnasäästu printsiibid ning sealgi tahaks oma praktikaid Kiviõlisse laiendada.»

Kiviõli Keemiatööstuse juhatuse esimehena jätkab Robert Karpelin, teiseks juhatuse liikmeks saab Alexela ettevõtete üks juhtidest Juhan Parmas.

Ettevõtte nõukogu liikmeteks on kavas nimetada Raivo Tamm, vandeadvokaat Küllike Namm, Heiti Hääl ja Toomas Virro.

Kiviõli Keemiatööstuse ostu finantseerib ettevõte aktsionäride vahenditest.

Kiviõli Keemiatööstuse senise nõukogu esimehe Toomas Tamme sõnul oli ettevõtte areng jõudnud staadiumi, kus vaja astuda samm lähemale suurtele müügiturgudele ning jagada vastutust eesseisvate investeeringute osas.

Tamm rõhutas, et ettevõte jätkab tööd endisel viisil. Ettevõte juhtimine hakkab toimuma partnerite vahel konsensuslikul alusel.

Tagasi üles