GRAAFIK: Vaata, kelle vara on sel aastal kõige rohkem kasvanud ja kelle vara kahanenud

Suurim tõusja ja suurim langeja. MacKenzie ja Jeff Bezos enne lahutust.

FOTO: Danny Moloshok / Reuters/Scanpix

Aktsiaturud on selle aasta üheksa esimese kuuga kenasti tõusnud ja maailma kõige rikkamate inimeste vara on kasvanud kümnete miljardite dollarite võrra. Kahe inimese, Jeff Bezose ja Bill Gatesi vara suurused ületavad juba 100 miljardit dollarit.

Bloombergi miljardäride edetabeli kohaselt on kõige enam kasvanud MacKenzie Bezose vara – 35 miljardi dollari võrra 35 miljardi dollarini ja ta on edetabelis 22. kohal.  MacKenzie Bezosest sai miljardär pärast lahutust maailma rikkaimast inimesest Jeff Bezosest.

Samal ajal, kui MacKenzie vara väärtus kasvas lahutusega 35 miljardi dollari võrra, siis Jeffi vara sama summa võrra kahanes. Tänase seisuga on Jeffi vara aasta algusega võrreldes kahanenud  16,2 miljardi võrra, olles ikka kõige enam oma vara kaotanud miljardär.  See aga tähendab, et kui lahutust poleks olnud, siis oleks tema vara kasvanud 19 miljardi võrra.

Rupert Murdoch

FOTO: MIKE SEGAR / REUTERS

Suuruselt teine vara kaotaja on sel aastal olnud meediamogul Rupert Murdoch. Tema varad koosnevad peamiselt meediakompaniide News Corp ja Fox Corp aktsiatest. Sel aastal viis meelelahutuskompanii Walt Disney lõpule News Corpilt  osa varade omandamise (Foxi filmistuudiod, kaabeltelevisiooni kanalid jmt.) 71 miljardi dollari eest, millest Murdochi pere sai 12 miljardit, mille Rupert jagas oma kuuele lapsele, kirjutab Bloomberg.

Tagasi üles