Fotod: Swedbanki tipud kohtusid Mülleriga

Swedbanki värsked tippjuhid kohtusid täna Eesti Panga presidendi Madis Mülleriga. 

Kahepäevasel visiidil osalevad Swedbanki nõukogu esimees ja Rootsi endine peaminister Göran Persson, ametisse asuv uus tegevjuht Jens Henriksson ja Swedbanki praegune tegevjuhi kohusetäitja Anders Karlsson. Täna kohtuvad tipud Eesti Panga presidendi Madis Mülleri, rahandusminister Martin Helme kui ka finantsinspektsiooni juhi Kilvar Kessleriga. Homme hommikul on kavas kohtumine peaminister Jüri Ratasega.

Esmaspäeval teatas pank, et lõpetas töösuhte Swedbank Eesti endise juhatuse esimehe Robert Kiti ja finantsjuhi Vaiko Tammeväljaga, kelle tegevus oli peatatud alates 17. juunist. Samuti otsustati töösuhe lõpetada senise eraisikute panganduse juhi Kaie Metslaga. Otsus baseerus panga sisejuurdlusel, mis tõi välja vajakajäämised varasemas rahapesutõkestamise alases töös.

Swedbank Eesti nõukogu nimetas esmaspäeval ühtlasi panga juhatuse esimeheks Olavi Lepa ja finantsjuhiks Anna Kõutsi, kes siiani täitsid neid ülesandeid kohusetäitjatena.

Rootsi ringhääling SVT kajastas veebruaris, et Swedbanki ja Danske Banki Eesti filiaali kontode vahel liikus vähemalt 40 miljardit Rootsi krooni ehk umbes 3,8 miljardit eurot kahtlast raha.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles