Swedbank lõpetas töösuhte Robert Kitiga
Täiendatud kell 20.30!

Robert Kitt

FOTO: Tairo Lutter

Swedbank Eesti nõukogu lõpetas lepingud kolme senise juhatuse liikmega.

Töösuhe otsustati lõpetada Swedbank Eesti endise juhatuse esimehe Robert Kiti ja finantsjuhi Vaiko Tammeväljaga, kelle tegevus oli peatatud alates 17. juunist. Samuti otsustati töösuhe lõpetada senise eraisikute panganduse juhi Kaie Metslaga.

«Kolme tugeva ja hinnatud juhiga töösuhte lõpetamine oli raske otsus. Otsus baseerub panga sisejuurdlusel, mis tõi välja vajakajäämised varasemas rahapesutõkestamise alases töös,» lausus Swedbank Eesti nõukogu esimees Björn Elfstrand.

Robert Kitt kirjutas sotsiaalmeedias, et pangandusega on nüüd kõik. «Swedbank ütleb, et põhjused on minevikus ning uurimine ei ole seni leidnud minu tegevuses midagi kriminaalset. Mul on selle üle hea meel. Nii ongi. Nagu ma suvel märkisin, on omanikul alati õigus teha juhatuses muutusi ning seda võimalust omanik kasutas.»

«Mis minust edasi saab? Suvi on toonud palju uusi mõtteid, ideid ja värskeid rekordeid spordiradadelt. Olen aja maha võtnud ja mõtlen, kuidas oma 25-aastast panganduskogemust kõige paremini kasutada,» jätkas ta. «Ma ei välista riigi-, akadeemilist ega erasektorit ei kodu- ega välismaal – ühtegi võimalust, kus saab väärtust luua ning Eesti elu edendada.»

Swedbank Eesti Nõukogu nimetas panga juhatuse esimeheks Olavi Lepa ja finantsjuhiks Anna Kõutsi, kes siiani täitsid neid ülesandeid kohusetäitjatena. Elfstrand ütles, et muudatused Swedbank Eesti juhtkonnas on langetatud tulevikuvaatest lähtuvalt. «Olavi Lepp ja Anna Kõuts on kogenud pangajuhid, kes on Swedbanki arendamisse väga palju panustanud,» lisas ta.

Charlotte Elsnitz, Swedbanki Balti Panganduse juht, kommenteeris: «Keskendume Eestis praegu sellele, et tugevdada Swedbanki klientide ja ühiskonna vahelist sidusust ja usaldust. Lisaks oleme Eesti juhtiva pangana täielikult pühendunud rahapesuvastase võitluse tugevdamisele.»

Uueks Swedbank Eesti Eraisikute Divisjoni juhiks saab Tarmo Ulla, kes töötas Swedbanki Balti Panganduse erakliendi finantseerimise divisjoni direktorina.​

Tagasi üles