Graafik: vaata, kui palju neelas Tallinna TV maksumaksja raha

TTV

FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees / EERO VABAMÄGI

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart teatas eile, et Tallinna Televisioon (TTV) pannakse 1. oktoobrist kinni, sest telekanali ülalpidamine on kulukas ning mitte eriti tõhus. Seda tõestavad ka numbrid: 10-aastase tegutsemisaja jooksul on TTVsse süstitud kokku 31,4 miljonit eurot, kuid kanal ise on teeninud vaid 1,06 miljonit eurot tulu.

«Telekanali ülalpidamine on kulukas ja samal ajal mitte eriti tõhus, sest inimeste meediatarbimise harjumused on muutunud. Informeerime tallinlasi edaspidi erinevate kanalite, sealhulgas telekanalite kaudu ja arvestame sellega, et inimesed veedavad järjest rohkem aega veebis ja sotsiaalmeedias ja järjest vähem televiisoriekraani taga,» ütles Kõlvart eile.

Kõlvarti ettepaneku kohaselt jääb TTV kaubamärgina alles ja sihtasutus jääb tootma linnauudiseid ja linnasaateid. Edaspidi hangitakse linnauudistele ja saadetele eetriaega teistest telekanalitest. TTV toodang peab olema mugavalt kättesaadav veebis ja nutiseadmete kaudu. Linnapea sõnul on ümberkorralduste tulemusel kavas jõuda väiksema eelarvega suurema hulga inimesteni. TTV eelarvet on kavas vähendada kuni 50 protsenti.

 
Tagasi üles