EY otsib aasta ettevõtjat

Mullu pälvis EY Aasta Ettevõtja tiitli Tõnis Kaasik.

FOTO: Mihkel Maripuu / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Avatud on kandideerimine Eesti aasta ettevõtja tiitlile, mille võitja selgub 2020. aasta 12. märtsil ning esindab suvel Eestit EY maailma aasta ettevõtja ärifoorumil Monacos.

Osalema on oodatud kõik ettevõtete omanikud, kelle äriühing on tegutsenud vähemalt kolm aastat, selles töötab minimaalselt kümme inimest ning möödunud aasta käive ulatus vähemalt kahe miljoni euroni. «Konkursi eesmärk on tunnustada ettevõtjaid, kes on oma tegevusega eeskujuks,» ütles EY partner Ranno Tingas.

Üha rohkem Eestist pärit ettevõtjaid teeb suuri tegusid ka laias ilmas, mis näitab, et sageli on tugevuse märgiks ka rahvusvahelisus. Näiteks Norris Koppel, kes nimetati EY 2019 aasta ettevõtjaks Londoni ja Kagu-Inglismaa regioonis. Sealsele žüriile jäi Koppel silma ideede ja ärimudeliga, millega muudetakse traditsioonilist pangandussektorit.

Mullu pälvis EY Eesti aasta ettevõtja tiitli Ecometal AS-i omanik Tõnis Kaasik, elutööpreemia sai rõivatööstusettevõtte Sangar asutaja Jüri Kraft.

«Aasta ettevõtja konkursil osalemine on ka hea võimalus kõrvutada ennast ja oma ettevõtet teiste valdkondade tipptegijatega, vahetada kogemusi ning õppida parimatelt. Iga tunnustusega kaasneb motivatsioon anda endast veel rohkem,» kinnitas Kaasik, kelle sõnul andis EY aasta ettevõtja tiitel juurde uusi kontakte ning positiivset tähelepanu kogu ettevõttele.

EY Eesti aasta ettevõtja kandidaatidega viiakse läbi intervjuud ning neid hindab sõltumatu žürii koosseisus Aavo Kokk, Marika Priske, Meelis Atonen, Reet Roos, Viljar Arakas, Kaidi Ruusalepp ja Tõnis Kaasik.

Eelmiste aastate võitjate hulka kuuluvad:

2018. aasta – Martin ja Markus Villig (Bolt)

2017. aasta – Arno Kütt ja Peep Kuld (Cleveron AS)

2015. aasta – Jevgeni Kabanov (ZeroTurnaround AS)

2014. aasta – Jüri Raidla (Ellex Raidla Advokaadibüroo OÜ)

2013. aasta – Peeter ja Priit Rebane (BDG Holdings OÜ)

2012. aasta – Ruth Oltjer (Chemi-Pharm AS)

2011. aasta – Priit Alamäe ja Taavi Kotka (Webmedia Group AS)

2010. aasta – Peter Hunt (Wendre AS)

2009. aasta – Indrek Sepp (Pristis AS)

2008. aasta – Jaan Puusaag (Krimelte OÜ)

EY Eesti aasta ettevõtja valimine toimub 12. korda ja suvel kuulutatakse Monacos välja juba kolmekümnendat korda ka EY maailma aasta ettevõtja.

EY Eesti aasta ettevõtja koostööpartnerid on Lexus, LHV, Creditinfo ja Postimees Grupp.

Tagasi üles
Back