Analüütik: USA börsi hoiab üleval vaid üks aktsia

Microsofti logo Los Angeleses.

FOTO: MIKE BLAKE / REUTERS

Ehkki USA aktsiaturg on hiigelsuur (börsiettevõtete turuväärtus kokku on 30 triljonit dollarit), usub suure varahaldusettevõtte Allianz Global Invetors globaalturgude strateeg Neil Dwane, et praegu püsib kogu turg üleval vaid Microsofti aktsia najal.

«Me oleme Microsofti turg,» ütles Dwane investeerimisportaalile MarketWatch. «Teda on kõige vähem mõjutanud nii regulatsioonid kui ka kauplemisprobleemid,» lisas ta. Ja aktsionäride ustavust tasustati dividendide 11-protsendilise tõusu ja 40 miljardi dollari väärtuses oma aktsiate tagasiostuprogrammi väljakuulutamisega, nentis finantsportaal.

Ehkki selles kvartalis on Microsofti aktsia kerkinud vaid kolm protsenti, on väärtpaber alates aasta algusest kallinenud tervelt 37 protsenti, millega on paremuselt seitsmes aktsia USA börsidel ja jäädes ühe kohaga maha Apple’i aktsia selle aasta tõusust.

Dwane'i sõnul on Microsoftist saanud investorite jaoks aktsia, kes on heitunud teiste suurte tehnoloogiaettevõtete, nagu Facebook, Amazon, Netflix ja Google emafirma Alphabet ümber käivad regulaatorite pitsitustest.

Asjaolu, et tervet turgu hoiab üleval vaid Microsoft, peaks investoreid tegema ettevaatlikuks.

«Tavaliselt liiguvad härjaturul (tõusval turul – T.O.) kõik aktsiad,» märkis Dwane.

Microsoft (MSFT)

Aktsia hind (USD): 139,54

Muutus aasta algusest,%: 38,0

Aastane muutus, %: 23,5

Dividendid (USD aastas): 2,04

Dividenditootlus, %: 1,46

Analüütikute soovitused:

Osta: 27  

Hoia: 6

Müü: 1

Allikas: Yahoo Finance

Tagasi üles