Karm eelarve: kadunud on Pärnu lennujaama 17 miljonit eurot, samuti Tallinna-Pärnu maantee ning linnahalli miljonid

Pärnu lennujaam.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Opositsioonilise Reformierakonna hinnangul on tuleva aasta riigieelarves ainuüksi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) haldusalas loobutud investeeringutest 75 miljoni euro ulatuses.

Koalitsioonijuhid nentisid eile, et eelarves tuli teatud investeeringud edasi lükata või vahendid ümber paigutada, vahendab «Aktuaalne kaamera».

Reformierakonna fraktsiooni liige Aivar Sõerd ütles, et kui võrrelda kevadel eelarvestrateegia koostamisel väljakäidud lubadusi ja nüüdset riigieelarve eelnõu, siis hoogsalt on loobutud investeeringutest MKMi haldusalas. Näiteks Tallinna ringtee ehituse rahastusest on ümmarguselt 16 miljoni asemel alles ainult 6 miljonit. Tallinna-Pärnu maanteele mõeldud 24 miljonit eurot on üldse ära kadunud. Samuti pole enam eelarves Pärnu lennujaamale lubatud 17 miljonit, kadunud on Tallinna linnahallile planeeritud vahendid. Regionaalsete ettevõtete toetus on vähenenud poole võrra. Üürielamute programmi 18 miljonist on järele jäänud vaid 3 miljonit eurot.

«Ega sellega ju riigi rahandust päästa,» rõhutas Sõerd. Selle tõttu tekivad järgmiste aastate eelarvetesse suuremad kulusurved.

Seevastu majandusminister Taavi Aasa sõnul ei saa mitmeaastaseid taristuobjekte vaadata vaid ühe aasta eelarve lõikes. Näiteks jätkub Tallinna-Tartu maantee ehitus kuni Mäoni, kuid järgmisel aastal 15,8 miljoni euro eest. Samas kui kolmeaastase projekti kogumaht on ligi 100 miljonit.

Samas tunnistas Aas, et tema valitsemisala eelarve on tänavusest väiksem.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles