Ossinovski: majandussuhteid Venemaaga peab parandama

Oleg Ossinovski.

FOTO: Raul Mee

Suurettevõtja ja Skinest Grupi omaniku Oleg Ossinovski hinnangul peaks Eesti algatama diskussiooni, et arutada majandussuhete parandamist Venemaaga.

Ossinovski rääkis kolmapäeval Äripäeva korraldataval konverentsil Äriplaan 2020, et nii Lätil kui ka Soomel on Venemaaga topeltmaksustamise vältimise leping, kuid Eestil ei ole. Tema sõnul voolab Vene raha niisiis Eesti asemel Lätti ja Skandinaaviasse.

Ettevõtja ütles, et Eesti peaks majandussuhteid Venemaaga kindlasti parandama. «Kas halb või hea, kuri või leplik – naaber on ikka naaber. Sa ei pea olema tema suurim sõber, aga praegu pole meil isegi diskussiooni, kuidas suhteid parandada,» nentis ta.

Samuti rääkis suurettevõtja konverentsil, et Eestis valitseb praegu klassikaline proletariaadi diktatuur. Näiteks tõi ta olukorra Valga depoos, kus ligi kolmandik töötajaid on vaja tuua Lätist, sest eestlased pole nõus niivõrd «primitiivset» tööd tegema.

Ossinovski ootab enda sõnul pikisilmi majanduskriisi ja näeb selles positiivset mõju. Kriis peaks tema sõnul lõpetama praeguse proletariaadi diktatuuri ja tooma meid tagasi kapitalismi juurde.

Ettevõtjalt küsiti ka, miks ta sotsialismi ei armasta. «Sest ma olen seda näinud,» vastas Ossinovski ja meenutas, kuidas tema isa tõi omal ajal koju keeduvorsti ja lõikas seda väikesteks tükkideks nagu torti.

Oleg Ossinovski tähtsaim ettevõte on raudteeveeremit müüv, remontiv ja rentiv Skinest Grupp, mis tegutseb Balti riikides, Venemaal, Ukrainas, Gruusias, Kasahstanis, Poolas ja Soomes. Grupi suurim firma on 1997. aastast tegutsev Skinest Rail.

Ettevõttega Skinest Hydro tegutseb Ossinovski energeetikavaldkonnas, näiteks on ta investeerinud Gruusiasse. Ossinovski on ka Balti riikides kasutatud tehnikat müüva Balti Realiseerimiskeskuse omanik.

Tagasi üles