Tartu ja Pärnu ei hakka alkoholimüüki piirama

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Tallinna eeskujul on asunud klubides ja baarides alkoholi müügile kellaajaliste piirangute kehtestamist kaaluma ka Saaremaa. Tartu ja Pärnu selleks praegu vajadust ei näe, kirjutab ERR-i uudisteportaal. 

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart teatas eelmisel nädalal, et olukord, kus pealinna lõbustusasutustes saab öö läbi alkoholi osta, ei ole normaalne ning edaspidi võiks alkoholi müügile kehtida kellaajaline piirang. Samuti peaks linnavalitsuse hinnangul alkoholiga kauplevad poed lasteasutustest olema kaugemal kui praegu lubatud 50 meetrit.

Saaremaa vallavolikogu liige, endine siseminister Kalle Laanet ütles, et Saaremaal on alkoholimüügile lisapiiranguid kehtestav eelnõu läbinud esimese lugemise. Eelnõu järgi lõppeks alkoholi müük Saaremaa lõbustusasutustes kell kolm ja võiks uuesti alata hommikul kell seitse-kaheksa. Päris ühtset seisukohta piirangute kehtestamise osas volikogus ei ole.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul pole mure tartlastele võõras, kuid esialgu proovib linn leida teisi mooduseid tekkivate probleemide lahendamiseks. 

«Tartus on ka päevakorral mitme ööklubi ja lõbustusasutuse toimetamine linnaruumis. Me tegeleme selle teemaga, et ettevõtjad, politsei ja linnavalitsus üheskoos panustaksid sellesse, et ööklubist elu ei kanduks liiga palju nende ette tänavatele. Teema on aktuaalne, aga selliseid ekstreemseid näiteid nagu Tallinnas, meil õnneks ei ole,» rääkis Klaas.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius kinnitas, et Pärnul ei ole alkoholimüügile mingeid täiendavaid piiranguid kavas seada. Seda vähemalt seni, kuni otsene vajadus puudub. Praegu teema aktuaalne ei ole ning volikogu ei ole seda ka arutanud.

«Praegu ei ole see teema volikogus nii teravalt tõstatunud. Kui see tõstatub, siis volikogu kindlasti arutab seda ja teeb oma otsused. Iseenesest ei ole ju selles midagi keelatut. Kõikidel ettevõtjatel on õigus ööpäev läbi lahti olla, kui nad on majandustegevuse registris oma sellise tegevuse registreerinud. Ma arvan, et see on ikkagi diskussiooni küsimus.»

Tagasi üles