Maksuamet soovitab Brexiti ajal kaubavahetust vältida

Maksu- ja tolliamet jagab ettevõtjatele soovitusi, kuidas Brexiti ajal käituda.

FOTO: Dmitri Kotjuh

Maksu- ja tolliamet (MTA) kutsub ettevõtteid valmistuma Ühendkuningriigi lahkumiseks Euroopa Liidust ning soovitab võimalusel mitte planeerida kaubavahetust vahetult Brexiti jõustumise perioodil.

Ühendkuningriik valmistub EList lahkuma 31. oktoobril, ehkki riigi tegelik liidust väljaastumise aeg on jätkuvalt ebaselge ning sõltub Briti sisepoliitilistest arengutest, on siiski võimalik, et 1. novembril saab Ühendkuningriigist mitteliikmesriik ehk kolmas riik ning kauba liikumisel Ühendkuningriigi ja ELi vahel on tulevikus vajalikud tolliformaalsused, teatas MTA.

Seega soovitab maksu- ja tolliamet võimalusel mitte planeerida kaubavahetust vahetult sellesse perioodi, kui Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust.

Seejuures soovitab MTA, juhul kui ettevõttel ei ole veel tollivormistuseks vajalikku EORI numbrit, see ametist juba aegsasti taotleda.

Lisaks soovitab amet tutvuda ka Eesti tollitariifistikus Ühendkuningriigist sissetoodavatele kaupadele rakenduvate meetmetega – millised on kaupade vabasse ringlusse lubamisel kehtivad maksumäärad, kas neile kaupadele on ELi sisseveol kehtestatud piirangud või erinõuded, näiteks vajadus omada eriluba või litsentsi ja muu säärane. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles