Uute autode müük Euroopas kukub

Automüük

FOTO: SCANPIX

Euroopa Liidus on tänavu kaheksa kuuga müüdud 10,5 miljonit uut sõiduautot, mida on 3,2 protsenti vähem kui mullu samal perioodil, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL).

Juulis näitas seni kerges languses olnud Euroopa autoturg kergeid kosumise märke ja eelmise aasta juuliga võrreldes kasvas müük 1,4 protsenti. Seevastu augustis tegi uute sõiduautode müük taas 8,4-protsendilise languse, mis on tingitud möödunud aasta augustis tavalisest enam arvelevõetud autodest, kuna saabus WLTP ehk uue kütusekulu mõõtmismeetodi juurutamise lõpptähtaeg. Seega oli suur langus põhjustatud lihtsalt ebaproportsionaalsetest võrdlusandmetest.

Peale Saksamaa, kus uute sõiduautode müük on kaheksa kuu kokkuvõttes kerges plussis (0,9 protsenti), on teistel suurematel turgudel müük langenud – Suurbritannias 3,4 protsenti, Prantsusmaal 3 protsenti, Itaalias 3 protsenti ja Hispaanias 9,2 protsenti.

Kui Balti riikidest on Eestis müük kaheksa kuu kokkuvõttes poole protsendiga miinuses, siis Lätis ja Leedus on see jätkuvalt tõusmas, vastavalt 6,2 protsenti ja 39,4 protsenti.

Tagasi üles
Back