Ratas algatas Facebookis maksudebati

Peaminister Jüri Ratas.

FOTO: Joosep Pank

Peaminister Jüri Ratas kutsus sotsiaalmeedias üles inimesi avaldama arvamust maksusüsteemi ja eelarvepoliitika muudatuste kohta. 

«Kas ka teie arvates on käes aeg vaadata Eesti maksusüsteemile ja eelarvepoliitikale otsa küsimusega, kas need teenivad meie inimesi ja riiki parimal võimalikul viisil? Kui jah, siis millised uuendused paistavad olevat vajalikud?» küsis Ratas oma Facebooki lehel, lisades, et viisakad vastused on oodatud kommentaaridesse.

«Kui tuleme võimaluste juurde, mis Eesti riigis on, siis näeme, et järgmise kolme-nelja aasta jooksul langeb maksukoormus alla 33 protsendi. Arvan, et see on küll debati koht, kuidas riiki läbi sellise maksukoormuse [edasi viia]...» ütles peaminister 11. septembri «Esimeses stuudios», erakondade esimeeste debatil.

Ratase sõnul on Eesti ühiskond ja poliitika vaadanud maksu- ja eelarveküsimusi väga ühekülgselt ning isegi dogmaatiliselt. «Üleminekuaastatel oli meie valitud lähenemine tulemuslik ja põhjendatud. Nüüd aga peame üha enam küsima, kuidas jaotada loodavat väärtust ühiskonna erinevate osade lõikes õiglasemalt, et sellest saaksid osa ka seni nõrgemas positsioonis olevad grupid,» ütles Ratas ERR-i uudisteportaalile.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles