Bolt investeerib üle 10 miljoni euro süsinikujalajälje vähendamiseks

Bolti kaasasutaja Markus Villig FOTO: Madis Sinivee/postimees

FOTO: Madis Sinivee/Postimees

Bolt alustab äsja seatud kliimaeesmärkide täitmist 2020. aastal ning investeerib üle kümne miljoni euro vähendamaks ettevõtte süsinikujalajälge. 

Bolti asutaja Markus Villigi sõnul tuleb kliimamuutuse maandamisega tegeleda otsustavamalt kui seni. «Alustame faktidest. Kliimamuutus on reaalne ning kasvuhoonegaasid on selle peamine põhjus. Täna moodustab maismaatransport 20 protsenti Euroopa kasvuhoonegaasidest. Bolt on osa sellest ökosüsteemist ning ka meie vastutame sellele probleemile lahenduste leidmise eest. Teeme iga päev tööd, et liikuda energiaefektiivsete liiklusvahendite suunas – olgu selleks siis elektriliste autode, tõukerataste või teiste tänaseks veel leiutamata liiklusvahendite kättesaadavamaks muutmine,» ütles ta. 

Villig loodab, et Bolti eeskuju motiveerib ka teisi ettevõtteid võtma ambitsioonikaid eesmärke oma süsinikujalajälje vähendamisel. «Bolt on unikaalses positsioonis – saame tegutseda ise ning näidata eeskuju teistele. Loodame, et meie initsiatiiv mõjub kannustavalt,» ütles ta. 

Ettevõtte eesmärk vähendada süsinikuemissiooni on osa Bolti Green Plani nimelisest initsiatiivist, mille eesmärk on vähendada Bolti süsinikuemissiooni Euroopa transpordisektoris 2025. aastaks vähemalt viie miljoni tonni jagu; vähendada süsinikuemissiooni Euroopa transpordisektoris, pakkudes inimestele uusi võimalusi keskkonnasäästlikumaks linnatranspordiks; muuta linnad keskkonnasäästlikumaks, laiendades elektriliste tõukerataste pakkumist uutesse linnadesse ning võimaldada Bolti kasutajatel annetada keskkonnasäästlikesse algatustesse.

Seatud eesmärkide saavutamiseks teeb Bolt koostööd rahvusvahelise keskkonnaeksperdiga National Capital Partners, kes on töötanud välja süsinikuneutraalsuse protokolli. Protokoll pakub ettevõtetele läbipaistvat võimalust ja kindlust täita kliimaeesmärgid nii äritegevuse kui ka toodete osas. 

«Murrangulise tehnoloogiaga ettevõtte otsus muutuda süsinikuneutraalseks omab meie kliimale kohest positiivset mõju,» rääkis National Capital Partnersi tegevjuht Jonathan Shopley.

Bolt on transpordiplatvorm, mille eesmärk on muuta linnades liikumine lihtsamaks ja kiiremaks. 2013. aastal asutatud Eesti tehnoloogiaettevõte tegutseb praegu rohkem kui 30 riigis.

Tagasi üles