Rekordlaenu võtnud airBaltic üllatas ülisuure kahjumiga

AirBalticu tegevjuht Martin Gauss

FOTO: Raul Mee/ Mollusk Media/ Scanpix

Suvel Läti ajaloo suurima ettevõtluslaenu võtnud airBaltic üllatas eile ülisuure kahjumiga. Selle aasta esimesel poolaastal teenis airBaltic 26,6 miljonit eurot kahjumit, mis on märgatavalt rohkem kui aasta varasem 15,5 miljonit.

AirBalticu juht Martin Gauss rääkis intervjuus ERRile, et on väga keeruline täpselt prognoosida, milliseks kujuneb terve aasta tulemus. «Aga mida me alati ütleme, on et airBalticu jaoks on aasta teine pool alati parem kui aasta esimene pool,» rääkis Gauss.

Juulis teatas Baltikumi suurim lennufirma, et emiteeris 200 miljoni euro eest viieaastase lunastamistähtajaga võlakirju, mis on seni Läti suurim korporatiivvõlakirjade emissioon.

Saadud raha võimaldab Gaussi sõnul ettevõttel tagada piisav rahaline puhver, et rahulikult madalamaid aegu üle elada ja oma laienemisplaan ellu viia. «Kui ettevõttel on selles mahus raha – suved ja talved ja makrokeskkonna värelused ei tee meile midagi, kui meil on sel määral vahendeid,» ütles Gauss.

Ta lisas, et airBalticul ei ole tulevikus vaja lisaraha ega võtta uusi laene. «Seda raha on enam kui meil vaja on, selleks et äriplaan 2025 ellu viia,» rääkis Gauss.

Pikemalt ERRist.

Tagasi üles
Back