Pärnu mööblifirma vahetas omanikku

Skano tootmine Pärnus. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Liis Treimann/Postimees

Tallinna börsil noteeritud Skano Group müüs mööbli tootmisega tegeleva tütarfirma OÜ-le Wood Export. Tehingu hinnaks on 100 000 eurot, kuid arvestades kohustuste kohandamist müügihinnaga, siis rahalist ülekannet ei tehta.

Wood Export OÜ on pikki aastaid olnud Skano Furniture Factory hankija, teatas Skano börsile.

Skano Furniture kandis nädala alguses senise laenu- ja arvelduskrediidi kohustuse üle Skano Groupi nimele, ühtlasi läksid emaettevõttele üle kõik endiste töötajate hüvitistega seotud kohustused.

Peale tehingut kantakse muud Skano Furniture Factory kohustused üle ostjale, välja arvatud need, mis on korrigeeritud tehingu summa osas.

Möödunud aasta lõpu seisuga oli mööbliettevõtte kohustised kokku 979 000 eurot.

Skano Furniture Factory viimase kolme aasta puhaskahjum on kokku 1,5 miljonit eurot. Samuti on ettevõte käive viimastel aastatel vähenenud: kui 2016. aastal oli müügitulu 4,2 miljonit eurot, siis mullu vaid 3 miljonit eurot.

Ettevõttes töötas juuni lõpu seisuga 70 töötajat.

Ostja: näen potentsiaali, et asi uuesti tööle panna

Wood Export OÜ omanik ja juht Andrus Sume on ise mööblitootmises 20 aastat tegutsenud. Seni on ta pidanud paljudest tellimustest loobuma, kuna praegu on tal ettevõte suhteliselt väike.

«Peale seda tehingut on mul võimalus kõik need tellimused töösse panna,» ütles Sume.

«Kuna võtsin üle ka töölised, tänase seisuga on seal oma ala hästi tundvad spetsialistid, kes on seal 20 kuni 30 aastat töötanud. Nende teadmised ja oskused on täna väga väärtuslikud. Ma olen sellega koguaeg põrkunud aastate jooksul, et mul pole kuskilt kvalifitseeritud tööjõudu võtta ja täna oli hea võimalus seda tööjõudu kaasata oma tootmisse,» selgitas Andrus Sume.

Peale Skano Furniture Factory OÜ müüki kuuluvad Skano Groupile puitkiudplaadi tootja Skano Fibreboard, Pärnus Suur-Jõe 48 kinnistut omav Skano Property ning Eestis kolme kauplust omav Skano Furniture.

Skano Fibreboardil on tütarettevõtted ka Soomes, Lätis ja Leedus. Vastavalt 30. augustil avaldatud börsiteatele, lõpetatakse Läti ja Leedu poolt opereeritavate kaupluste tegevus septembri lõpus.

Tagasi üles