iDeal kampaania

Pruulikoda huugama: Eesti väikeõlletootja sai Inglismaalt hiigeltellimuse

Õllenaut

FOTO: Indrek Raudjalg

Ühendkuningriigi suurim õllekastiklubi Beer52 tellis Õllenaudilt 86 000 pudelit, mis moodustab väiketootja praegusest aastasest tootmismahust ligi 30 protsenti.

Õllenaudi juhatuse liikme Urmas Rootsu sõnul on tellimus sedavõrd erakordne, et praeguse tootmismahu juures suudetakse see napilt ära täita.

«Selline rekordtellimus on meile ja tegelikult ka kogu Eesti käsitööjookide maastikule loomulikult suureks komplimendiks. Beer52 tellimus oleks suuremgi olnud, kuid meie praeguse tootmisvõimekuse juures ei oleks me suuremat kogust soovitud ajaks valmis jõudnud pruulida. Peale hetkel ehitatava uue pruulikoja valmimist meil selliseid probleeme õnneks enam ei ole,» ütles Roots pressiteate vahendusel.

Beer52 põhimõte seisneb selles, et klubi liikmetel on võimalik endale kindla kuumakse eest igal kuul koju uute käsitööõlledega kast tellida, millele lisanduvad õlleajakiri, jookidega sobivad suupisted ja muud meened. Seejärel saavad tellijad anda jookidele hinnanguid, mis aitab omakorda jooke pingeritta seada.

«Igakuine tellimus ja huvi ka rahvusvaheliste jookide vastu on motiveerinud klubi korraldajaid otsima põnevaid sorte kõikjalt maailmast. Nii on liikmetel võimalik saada osa eri riikide joogikultuuridest oma kodust väljumata. Ning kuna tegemist on maailma suurima taolise klubiga, on ka tellitavad joogikogused meeletult suured,» rääkis Roots.

Kogu tellimus tarnitakse Ühendkuningriiki oktoobris. Lisaks Õllenaudile on Eesti Väikepruulijate Liidu liikmete seast juba varem saanud Beer52-lt tellimusi ka käsitööõlle pruulikojad Põhjala, Tanker ja Sori.

Samas tõdeb Roots, et kuigi rahvusvaheline huvi Eesti käsitööjookide vastu aina kasvab ja tellimused samuti, ei soosi riik sugugi taolist ettevõtlust.

«Täna on käsitööõllede tootjatele kehtestatud soodusaktsiis, kui tootmine jääb alla 600 000 liitri. Selle ületamisel aga soodustus kaob ning tekib olukord, kus alla 1 miljoni liitrise toodanguga väiketootjatele rakenduvad samad tingimused mis Sakule või A Le Coqile, kelle aastane toodang küünib 100 miljoni liitri kanti,» märkis Roots.

Õllenaut kuulub 2013. aastal loodud Eesti Väikepruulijate Liitu, mille eesmärk on arendada Eesti käsitööõlle, -veini ja -siidritootmise kultuuri ning traditsioone ning edasi viia Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgekvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles