Totaalne muutumine: aastaid virelenud riigifirma maksis tänavu dividende

Raul Toomsalu

FOTO: Operail

Riiklik raudtee-kaubaveofirma Operail kasvatas tänavu esimesel poolaastal kõiki olulisi majandusnäitajaid, puhaskasum kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 7 protsenti, 5,2 miljoni euroni.

Operaili 2019. aasta esimese kuue kuu ärikasum oli 18 protsenti suurem kui eelmisel aastal, ulatudes pea kuue miljoni euroni. «Oleme suutnud jätkata 2018. aasta trendi ning hoidnud ettevõtet tugevas kasumis,» ütles Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu pressiteates.

«Üle mitme aasta maksis Operail omanikule ehk riigile välja ka dividende – täitsime riigikassat 1,5 miljoni euroga, millelt tasusime tulumaksu 375 000 eurot,» lisas Toomsalu.

Eelmise aasta esimese kuue kuuga võrreldes kasvatas Operail äritulusid 2 protsenti, 37,7 miljoni euroni, müügituludest tegid suurima kasvu vagunitega seotud tulud.

Kontsernil oli poolaasta lõpuks rendile antud enam kui 2100 vagunit ning nende renditulud kasvasid 58 protsenti, ulatudes enam kui kuue miljoni euroni. Ettevõtte kulumieelseks ärikasumiks (EBITDA) kujunes 8,9 miljonit eurot, mida on 14 protsendi võrra rohkem eelmise aastaga võrreldes.

Üheprotsendilises languses oli aasta esimesel kuuel kuul kaubaveo maht. «Me vedasime kuue kuuga pea seitse miljonit tonni kaupu ehk rohkem kui miljon tonni kuus, mis on väga hea näitaja. Võrreldes eelmise aastaga on kaubaveos näiteks kasvutrendi näidanud väetised, keemiakaubad ja vedelad mineraalsed kütused ning mõningast langustrendi põlevkivi ja tahked mineraalsed kütused,» märkis Toomsalu.

Operail on Eesti riigile kuuluv raudtee-ettevõte, mille põhilisteks ärisuundadeks on kaubavedu, vedurite ja vagunite remont ja ehitus ning veeremi rent. Ettevõte annab tööd pea 700 inimesele.

Tagasi üles