Unustage erandid: biokütuse nõudest pääseb vaid kaitsevägi

Auto tankimine. Pilt on illustratiivne.

FOTO: SCANPIX

Kuigi biokütuse nõudest tahavad pääseda nii kalurid, kaugküttefirmad, vee-ettevõtted ja päästeamet, tehakse majandusministeeriumi kinnitusel erand ainult kaitseväe ja kaitseliidu sõidukitele.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energiaturgude valdkonnajuht Rein Vaks ütles ERRile, et erandite nõudmine on ületanud igasuguse normaalsuse piiri.

«Seda erandit on tõenäoliselt tarvis äärmiselt väiksele segmendile ja need, kes täna on seda küsinud, ei peaks tegelikult seda küsima,» ütles Vaks, lisades, et tegemist on natuke ka kütusetarnijate tekitatud probleemiga, kus biokütuseid demoniseeritakse.

Vaksi sõnul on kaitsejõududele erandit hulga lihtsam teha kui teistele, kuna neile müüdud kütus on aktsiisivaba ehk selle üle peab riik niikuinii eraldi arvestust. «Kõik teised saavad oma kütuse tavalisest tanklast ja sellel on hulga raskem silma peal hoida,» märkis Vaks, kelle sõnul hakatakse erandeid väga varmalt ära kasutama.

Erinevad osapooled on soovinud biokütusest pääseda, kuna leiavad, et biodiisli või etanooliga segatud kütus läheb pikemaajalisel ladustamisel riknema ja võib mootorile kahju teha.

Loe pikemalt ERRist

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles