Aastas miljoni teeninud riigifirma juht loobub kahe kuu palgast

Soome postifirma Posti kojukanne väheneb kiire tempoga, aga pakiteenuste maht suureneb.

FOTO: posti.fi

Mullu koos boonustega ligikaudu miljon eurot teeninud Soome riikliku postifirma juht Heikki Malinen loobub sellel aastal kahe kuu palgast.

Mullu oli postifirma töötajate keskmine palk on 2100 eurot kuus, kuid eelmisel neljapäeval teatas ettevõte, et viib sortimise odavama kollektiivlepingu alla, mis puudutab kokku üle 700 töötaja lepingut. Posti ametiühingu usaldusisiku Leo Harra hinnangul vähendab muudatus töötajate palka ligikaudu 30 protsenti. Seega tekitas tegevjuhi pea miljoni eurone töötasu paksu pahameelt.

Posti nõukogu esimees Markku Pohjola ütles, et mõistab töötajate muret. «Rääkisin möödunud nädalal tegevjuhi Heikki Malineniga, kui ta teatas mulle oma kavatsusest sel aastal kahe kuu palgast loobuda. See on tema isiklik otsus sellel väga keerulisel muutuste perioodil ja nõukogu hindab seda otsust kõrgelt,» ütles Pohjola.

Posti grupi tegevjuht Heikki Malinen teenis möödunud aastal ettevõtte palgaaruande kohaselt 987 764 eurot. Kui jagada summa 12-ga, oleks Malineni kuusissetulek 82 100 eurot. Summa sisaldab boonused ja soodustused. Täna teatas postifirma, et tegevjuhi Malineni palk on 46 000 eurot kuus ehk kahe kuu kogupalk on 92 000 eurot.

Tagasi üles