Laevavraki vanametallist suurt tulu loota ei tasu

Merkuri vraki vöör vedeleb Pärnu jõe kaldal. Teisel pildil sama laev oma esimeses inkarnatsioonis Strande- nimelisena. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees /erakogu FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Eelmisel nädal toodi Pärnu jõest välja aastakümneteks sinna ripakile jäänud mootorlaeva Merkuri vrakk. Vanametallimiljonäri see aga kellestki ei tee. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kogu eelmise nädala müttasid Pärnu jõe kaldal rasked masinad, abiks trossid ja vintsid. Toimekad mehed võtsid nõuks puhastada jõgi sellest, mis sinna ei kuulu, ehk välja tõmmata enam kui 50 aastat tagasi uppunud mootorlaeva Merkuri jäänused. Ettevõtmise eestvedaja Ralf-Henry Kaas sõnas, et plaan hakkas küpsema, kuna ta käib sealkandis sageli kala püüdmas. «Nägin seda prügi, mis vraki taha pidama jäi. See ja roostetav vrakk rikkusid pärast Sindi paisu lammutamisele järgnenud veetaseme langust vaadet, vrakk segas ka veeliiklust,» selgitas ta. «Pärast omavalitsuste uste asjatut kulutamist otsustasime ise härjal sarvist haarata ja koos sõpradega 10 000 eurot maksva projekti ära teha.»

Tagasi üles
Back