Baltika uus juht: ettevõtte saatus otsustatakse kevadel

  • Soome fondi suurosaolus ei too Baltika juhtimisse muudatusi.
  • Leyreri sõnul on Baltika olnud strateegias turuolukorrast maas.
  • Baltika juhi arvates on Eestis probleemiks juhid, kes peavad end maailma nabaks.

Rõivatootja uue juhi Mae Leyreri sõnul ei saa nii väike ettevõte nagu Baltika, kus aastane sissetulek on 45 miljonit eurot, lubada endale viit brändi.

FOTO: Remo Tõnismäe

Baltikat päästma toodud uus juht Mae Leyrer (endine Hansen) ei karda anda ettevõttele karmi hinnangut. Senise juhtimise probleemidena näeb ta fookuse puudumist, nõrka turundust, liiga suurt brändivalikut ja e-poe arengus täielikku mahajäämist. Verstapost, kus otsustatakse, kas legendaarse rõivatootja päästeplaan õnnestub, on seatud järgmise aasta esimese kvartali järele.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Olete Baltikas olnud paar kuud. Mis eesmärgil teid ettevõttesse kutsuti?

Mina liitusin ettevõttega märtsi lõpus ja minu eesmärk oli päästa ettevõte tänasest olukorrast ehk teha ettevõttele radikaalne pööre. Paar kuud hiljem tuli muudatus ja mul tuli vastu võtta tegevjuhi amet. Eesmärk on endiselt pöörata Baltika Grupp kasumlikkusele.

Baltika on aastakümneid börsil olnud, aga kõrvalt vaadates paneb imestama, kuidas see ettevõte nii kaua püsinud on. Kas te näete Baltikas potentsiaali?

Ma ei oleks siin, kui ma Baltikasse ei usuks. Olles rahvusvahelise taustaga, ei võta ma oma karjääris vastu ühtegi väljakutset selleks, et teenida raha või täita pangaarvet. Ma pean uskuma, et mu tegevusel on sisu. Te teate, et ma elan väljaspool Eestit, ja seega ma ei võtaks endale nii piinarikast ja kurnavat väljakutset, kui ma ei usuks selle sisusse. Ma usun, et me suudame Baltika päästa.

Tagasi üles