EASi juht pani ootamatult ameti maha

EASi juht Alo Ivask.

FOTO: Erakogu

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) senine juht Alo Ivask liigub EAS-i juhi kohalt erasektorisse, väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister ootab sihtasutuse nõukogult uue juhatuse esimehe ettepanekut. Ivask määrati ametisse neljaks aastaks, kuid ta pidas seda 2,5 aastat.

«Kõige tähtsam on see, et EAS on selgelt saanud paika fookuse ning asunud jõuliselt kasvatama eksporti, turismitulu ja välisinvesteeringuid ehk teisisõnu panustanud konkreetsete tegevustega majanduskasvu,» ütles Ivask pressiteates ning lisas, et otsus lahkuda tuli soovist naasta erasektorisse.

Ivaski viimane tööpäev on 20. september. Uue juhatuse esimehe ettepanekut ootab minister EAS-i nõukogult ning seni jätkab juhatus kaheliikmelisena: juhatuse liikmed on Sigrid Harjo ja Martin Mark.

Eelmisel aastal kasvas EAS-i kasvu- ja võtmeklientide müügitulu 15 protsenti, mis on oluliselt kiirem turu keskmisest. Välisinvesteeringute keskusel oli mullu läbi aegade parimad tulemused kui välisinvesteeringute maht ulatus 324 miljoni euroni. Turismivaldkonnas kasvas oodatust rohkem turismiteenuste eksport, ulatudes kokku 1,97 miljardi euroni.  

Väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo sõnul on EAS-il Eesti majanduse arendamisel oluline roll. «Ivask on olnud EASile hea juht, kuid mõistan tema soovi võtta uusi vastutusi,» ütles Kingo. «Tänan Alo Ivaskit tehtud töö eest!»

Minister ütles, et peab lisaks headele majandustulemustele Ivaski tugevuseks ka tema moodustatud ja juhitud meeskonda, kes saab organisatsioonile võetud eesmärkide elluviimist jätkata.

Tagasi üles