Amazon ja Walmart süüdistavad Teslat laohoonetulekahjude põhjustamises

Elon Musk tutvustamas SolarCity't 2015. aastal.

FOTO: RASHID ABBASI / REUTERS

Jaemüügihiiglased Amazon ja Walmart süüdistavad Tesla tütarfirmat SolarCity't tuleohtlike päikesepaneelide valmistamises ning mõlemad väidavad, et et päikesepaneelid on põhjustanud tulekahjusid.

Amazon teatas reedel, et möödunud aasta juunis süttisid ühe nende California laohoone kautusel SolarCity päikesepaneelid ja pärast seda pole nad enam Tesla tütarfirma teenuseid kasutanud. Amazoni teade tuleb vaid paar päeva pärast seda, kui Walmart algatas SolarCity vastu kohtuasja, mille järgi on Tesla päikesepaneelid süttinud põlema vähemalt seitsmes erinevas kohas pärast 2012. aastat. 

Kolm neist tulekahjudest leidsid Walmarti sõnul aset möödunud aastal väga lühikeste vahedega, mille järel käskis ettevõte Teslal kõik ülejäänud paneelid maha võtta, mis paiknesid umbes 240 erinevas poes. Väidetavalt avastas Tesla 48 paigaldust, mis olid isegi nende meelest ohtlikud. 157 paigas leidis Tesla väiksemaid probleeme ja osasid, mis vajasid väljavahetust. 

Tesla ostis SolarCity kolm aastat tagasi ja on ennegi ettevõttega hädas olnud. Möödunud oktoobris pidi Tesla maksma USA võimudele kohtu käsul 13 miljonit dollarit, sest ettevõte oli valetanud Oregoni osariigile mitmete installatsioonide maksumuse kohta. 

Tagasi üles