Ardo Hansson II pensionisambast: see pole reform, see on vandalism

Ardo Hansson.

FOTO: Mihkel Maripuu

Endine Eesti Panga juht ja praegune vabamees Ardo Hansson rääkis intervjuus ERRile, et valitsuse pensionimuudatused pole reform, vaid vandalism, millest eelkõige kannatavad need, kel sissetulekud väikesed või kel puudub finantskirjaoskus.

Ta jagas arutelu pensionide üle kolme dimensiooni: esiteks, kuidas raha kogutakse; teiseks, millal sa tohid seda välja võtta; kolmandaks, kui sa jõuad pensioniikka, kui palju vabadust on sul sel hetkel otsustada.

«See esimene, siin võib debateerida, kas nüüd edasi minnes on vaja pakkuda täiendavaid võimalusi või mitte. Teine asi on seal lõpus, kui inimene saab näiteks 63 aastaseks ja peab otsustama, kas ta siis võtab annuiteeti või kasutab teisi võimalusi, seal võib seda vabadust pakkuda,» rääkis Hansson.

«Aga see keskmine osa, et sa lubad noorematel või keskealistel inimestel oma raha, mida nad on juba kogunud, varakult välja võtta, minu meelest see ei ole enam reform, see on vandalism. See on lihtsalt raha laiali tassimine ja selline süsteemi lõhkumine,» arvas Hansson.

Pikemalt ERRist.

Täna võttis samal teemal sõna ka Indrek Neivelt, kes peab II pensionisamba senisel kujul kaotamist pärisorjusest vabanemiseks. 

Tagasi üles