Ekspoliitik Kalle Palling sai veel ühe töökoha

Kalle Palling kohvikus.

FOTO: Joosep Pank

Pikaaegne poliitik ja riigikogu liige Kalle Palling liitub pereettevõtte, masinatööstusfirma Estanc nõukoguga.

Estanci tegevjuht Mihkel Tammo kiitis, et Pallingul on pikk kogemus poliitikas, kus tema põhiteemadeks olid energeetika, uus majandus, keskkond ja välispoliitika – seetõttu on temast Estanci strateegia kujundamisel ja tootearendusel palju kasu.

Kalle Palling ütles, et Eesti teadus- ja tootearenduse potentsiaal eksportturgudel on väga suur, ent väljakutsed tööstuse digitaliseerimisel ja uute toodete välja arendamisel on samuti märkimisväärsed. «Üks tähtsamaid väljakutseid Estanci jaoks ongi areneda tootmisettevõttest tooteettevõtteks, et suurem osa lisandväärtusest jääks Eesti majandusse,» lisas Palling.

Palling alustab tööd Estanci nõukogu liikmena septembris. Nõukogus on lisaks temale veel Raigo Tammo, Herty Tammo ja Anti Tammo.

Estanc on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis valmistab peamiselt tööstuslikke puhastusseadmeid, soojusvaheteid ja surveseadmeid ning ekspordib tooteid ligi 30 riiki. Estanci 2018. aasta käive oli 18,7 miljonit eurot, ärikasum 1,4 miljonit eurot. 2019. aasta käive on eelduslikult üle 30 miljoni euro.

Alates septembrist on Pallingu põhitöökohaks rahvusvahelist kindlustusteenust pakkuv idufirma Cachet, kus ta on kaasasutaja ja juhatuse liige ning kus tema partneriks on Cachet tegevjuht Hedi Mardisoo.

Tagasi üles