Varsti kohal: poekett Lidl paigutas Eestisse 20 miljonit eurot

Магазин Lidl.

FOTO: JUSTIN TALLIS / AFP

Saksa odavpoeketile Lidl kuuluv Lidl Eesti OÜ investeeris möödunud majandusaastal Eestis pikaajalistesse varadesse 21,5 miljonit eurot ja alustab tänavu esimeste siinsete kaupluste ehitust.

Ettevõtte Eesti üksuse kahjum oli 2018. aasta märtsis ja tänavu veebruaris lõppenud majandusaastal ligi 3,4 miljonit eurot. Seda oli 3,4 korda rohkem kui aasta varem. Ettevõtte juhatus teeb seejuures ettepaneku katta majandusaasta kahjum järgmiste aastate kasumi arvelt, selgus Lidl Eesti majandusaasta aruandest.

Praegu on ettevõtte põhiliseks tegevusalaks kinnisvara ostmine kaupluste ehitamiseks. Aruandeaastal soetas ettevõte kuus kinnistut, jätkas läbirääkimisi ka teiste potentsiaalsete kinnistute omanikega ning hankis kaks ehitusluba.

Praegusel majandusaastal jätkab Lidl Eesti kinnisvaraobjektide väljaarendamise ja omandamisega, sealhulgas detailplaneeringute ja hoonete projekteerimisega. Ühtlasi on kavas alustada esimeste poodide ehitust.

2018. aasta investeeringute finantseerimiseks suurendas osanik CE-Beteiligungs-GmbH ettevõtte osakapitali 14 miljoni euro võrra.

Keskmiselt töötas Lidl Eestis eelmisel majandusaastal 18 täistööajaga töötajat, kelle palgakulu oli 494 300 eurot. Aasta varem oli nelja töötaja palgakulu 107 600 eurot. 

Juhatuse liikmetele eraldi tasu ei makstud. Lidl Eesti OÜ juhatusse kuuluvad Alexandru Mag, Eglė Radžiūnė, Karl Ragnar Jakob Josefsson, Maciej Szymon Urbanski ja Marius Kybartas. Kõik nad on seotud ka Lidli Leedu äriga.

Tagasi üles