Jalgrattaidu läheb ühisrahastusega miljoneid püüdma

Ampler Bikes'i jalgratas.

FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES / PM/SCANPIX BALTICS

Eesti idufirma, elektrijalgrataste tootja Ampler Bikes soovib laienemiseks kaasata kuni 2,5 miljonit eurot.

Neljapäeval avas Ampler Bikes Funderbeami investeerimisplatvormil avaliku rahastuskampaania, mitteavalikus voorus märkisid investorid huvi 913 000 euro eest, ületades 500 000-eurose miinimumeesmärgi pea poole võrra. Investeerimise miinimumsumma on 661 eurot, ettevõte soovib kokku kaasata maksimaalselt 2,5 miljonit eurot.

2016. aastal asutatud Ampler on viimase kahe aastaga saanud kasumlikuks, teeninud üle 6,5 miljoni euro müügitulu ning kasvatanud meeskonna 8 liikmelt 36-ni. Ettevõtte eesmärk on jätkata sajaprotsendilist aastakasvu ning tõsta tootmismaht kolme aastaga 25 000 rattani, teatas Ampler.

«Usun, et meie kasv on rajatud õigetele väärtustele – teeme ausat toodet, millesse ise usume, mõtleme pikaajaliselt, seame realistlikke eesmärke ning hoiame oma meeskonda, partnereid ja keskkonda,» märkis Ampler Bikes’i tegevjuht ja kaasasutaja Ardo Kaurit pressiteates.

Praeguseks sõidab enam kui 24 riigis kokku üle 3500 Ampleri ratta, mille elektroonika ja akud on peidetud raami sisse. Ampleri kontorid asuvad Tallinnas ja Berliinis. Ettevõtte fookuses ongi Saksamaa turg, kus elektrirataste müüginumbrid on tänavu kolmandiku võrra kasvanud. Ampler prognoosib edaspidiseks samuti tugevat kasvutrendi.

Mullu kevadel avas Ampler Berliinis esinduskaupluse ning sel sügisel avab uksed uus tootmistehas Jüris.

Creditinfo andmetel on Ampleri tegelikud kasusaajad Ardo Kaurit ja Hannes Laar kumbki 29,5-protsendise osalusega, Rait Udumäe 18,32 protsendiga ning Funderbeam Ltd 12,02 protsendiga.

Tagasi üles