Kurikuulsa Porsche alghind naerdi oksjonil välja

Porsche 64 Sotheby oksjonil.

FOTO: Tom Hains / EMPICS Entertainment

Esimese Porsche, 1939. aastal natside heaks valmistatud Type 64 müük läks California oksjonil täiesti vett vedama, kirjutab Bloomberg.

«See on ainuke säilinud mudel, millega sõitis Ferdinand Porsche (kuulus autoinsener ja Porsche looja - toim) isiklikult,» tutvustas teadustaja eelmisel laupäeval toiminud oksjonil ja hõikas välja alghinna: 30 miljonit dollarit. Pool oksjonisaalist hakkas naerma, teine pool hõiskas.

Järgmine hetk tõstis teadustaja ootamatult alghinda juba 70 miljoni dollarini. Rahvas läks pöördesse, pidades hinda üle mõistuse kõrgeks. Korraga teadustaja vabandas ja ütles, et ta eksis – algind olevat hoopis 17 miljonit dollarit.

Paljud vilistasid ja väljendasid rahulolematust. Paljud jalutasid saalist välja.

«See on täielik nali,» ütles üks oksjonil osalenud hobiautode koguja Bloombergile. «Mu isa oleks selle eest aastaid tagasi maksnud 5 miljonit dollarit, mitte rohkem.»

Teine nimetas toimunut «massiivseks jamaks», millega oksjonikorraldajad endale vee peale tõmbasid.

Oksjonimajal tuli kurikuulsa Porsche müük peatada, kuna paari minuti jooksul ei tulnud alghinna peale mitte ühtegi pakkumist.

Paljud peavad Porsche 64 legendaarseks autoks, mis oli disainilt paljude teiste tuntud Porsche mudelite eelkäija. Kriitikud on aga öelnud, et tehniliselt võttes pole tegemist Porschega, kuna mootor ja paljud muud elutähtsad osad tulid Volkswagenilt, Fiatilt ja teistelt tehastelt. Seda enam, et Porsche AG asutati alles 10 aastat pärast esimese 64 valmimist.

Porsche tehas ja muuseum on end auto müügist distantseerinud ega anna kommentaare.

Tagasi üles