Euroopa majandus põlvili: plaanis uus rahatrükk

Olli Rehn

FOTO: JOHN THYS / AFP

Euroopa Keskpank (EKP) teatab septembris rahapoliitika istungil uuest ergutuspaketist, mis peaks ületama investorite ootused, ütles kõrge keskpanga ametnik väljaandele Wall Street Journal (WSJ).

Soome keskpanga president Olli Rehn ütles, et maailmamajanduse aeglustumise tõttu tuleb EKP välja uue ergutuspaketiga, mis sisaldab «märkimisväärset ja piisavat» võlakirjaostu ja intressimäärade langetamist.

«On oluline, et me tuleks septembris välja märkimisväärse ja mõjuva poliitikapaketiga,» lausus Rehn, kes on osa EKP rahapoliitika nõukogust.

«Kui sa töötad finantsturgudega, on tihti parem teha rohkem kui vähem ja parem omada väga tugevat poliitikameetmete paketti kui peenhäälestada,» lausus ta.

EKP lõpetas viimase võlakirjade kokkuostuprogrammi 2019. aasta algusest.

Eelmisel rahapoliitikaistungil juuli lõpus teatas keskpank, et kaalub uut varaostuprogrammi ja muid võimalusi, et majandust toetada ja inflatsioonieesmärki saavutada.

EKP rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole. Juulis aeglustus euroala inflatsioon 0,2 protsendipunkti 1,1 protsendile.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles