Itaalia valitsus keelas kruiisilaevade sisenemise Veneetsiasse

  • Itaalia võimud kavandavad Veneetsia vanalinna kaitseks teisigi piiranguid

Kruiisilaev MSC Opera kaotas juunis Veneetsia San Basilio sadamasse sisenedes kontrolli ning rammis väiksemat turistilaeva.

FOTO: MANUEL SILVESTRI / REUTERS

Itaalia valitsus keelas kruiisilaevade sisenemise Veneetsiasse, et kaitsta ajaloolise linna kanaleid ja vaateid. Viimaseks piisaks sai juunis juhtunud intsident, kui kruiisilaev sadamasse sisenedes väiksemat turistilaeva rammis. 

Veneetsia linnaelanike rohkem kui kümme aastat kestnud võitlus kruiisilaevade vastu lõppes veneetslaste võiduga, kui Itaalia valitsus 7. augustil teatas, et suured kruiisilaevad suunatakse ajaloolisest linnasüdamest eemale teistesse sadamatesse.

Veneetsiat külastab igal aastal 30 miljonit turisti ning 55 tuhande elanikuga linnale on see suur koormus. Kohalikud väidavad, et hiiglaslikud kruiisilaevad lõhuvad kanalite äärsete ehitiste veealuseid osi ning varjavad vaate ajaloolise linnale. 

Veneetsia kuulub Unesco maailmapärandi kaitsealuste linnade nimekirja, kuid seni pole linnaelanike katsed turistide voogu piirata kuigi edukad olnud. Nüüd on linnaametnikud lisaks kruiisilaevade linnast eemale suunamisele tutvustanud plaani kehtestada turistidele Veneetsiasse sisenemiseks eelregistreerimisega piletid, mis tipphooajal võiva maksta kuni 10 eurot. 

Varem on turiste püütud ohjata, keelates avalikus kohas alkoholi kaasas kandmise ja selleks mitte ette nähtud kohtades istumise. 

Tagasi üles