Helme: aktsiisilangetus on kasvatanud alkoholi müüki põhjapiiril

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) valitsuse pressikonverentsil.

FOTO: SANDER ILVEST / POSTIMEESM/SCANPIX BALTICS

Rahandusminister Martin Helme sõnul on alkoholi aktsiisimäärade langetamise tulemusel kasvanud müük põhjapiiril ehk Soome turistid ostavad Eestist taas rohkem alkoholi kaasa.

Helme rääkis valitsuse pressikonverentsil, et esialgsed numbrid on väga julgustavad ning ministrile tundub, et valitsuse maksumuudatuse eesmärgid hakkavad täituma. Samas ütles ta, et ära tuleks oodata järgmise nädala maksuaruanded juulikuu kohta ja septembris selgub juba pikem trend. 

Rahandusminister märkis, et müüjad tulid koheselt aktsiisilangetusega kaasa ning seetõttu ostavad eestlased nüüd ka alkoholi vähem Lätist ja rohkem Eestist. Helme selgitas, et see oligi eesmärk, sest aktsiisimäärasid langetati, kuna eestlased ostsid alkoholi välismaalt ja Soome turistid võtsid siit üha vähem alkoholi kaasa.

Peaminister Jüri Ratas ütles samas, et ühe kuu pealt on järeldusi veel vara teha. Seejuures rõhutas ta, et Eesti ei lähe kindlasti kaasa aktsiisiralliga ning tarbitavaid alkoholikoguseid tuleb tema sõnul ka jälgida. 

Eestis langetati 1. juulist õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäärasid 25 protsendi võrra.

Neljapäevast jõustus ka Lätis kange alkoholi madalam aktsiisimäär, millega langes seal aktsiis 15 protsendi võrra kuni järgmise aasta 29. veebruarini.

Tagasi üles
Back