Twitter teenis hiiglasliku kasumi

FILE PHOTO: A man reads tweets on his phone in front of a displayed Twitter logo in Bordeaux, southwestern France, March 10, 2016. REUTERS/Regis Duvignau/Illustration/File Photo

FOTO: REGIS DUVIGNAU / REUTERS

USA sotsiaalmeediafirma Twitter teenis teises kvartalis 1,1 miljardit dollarit kasumit, mida oli saja miljoni võrra enam kui mullu samal perioodil.

Ettevõtte teatel tõi suure kasumi ühekordne maksutulu. Ilma selleta oleks kasum jäänud 37 miljoni dollari juurde.

Käive ületas ootusi ja kasvas mullusega võrreldes 18 protsenti 841 miljoni dollarini. Suurema osa käibest moodustas reklaamitulu.

Twitteri uus kasutajate arvu mõõdik, päevane tulu toovate kasutajate arv, oli 139 miljonit, võrreldes mullu sama perioodi 122 miljoniga.

Twitteri aktsia sööstis eelkauplemisel pärast andmete avaldamist 6,9 protsenti.

Tulemused viitavad, et Twitter on püsinud kasumlik ja suurendanud kasutajate arvu hoolimata jõulistest meetmetest vabaneda libakontodest ja piirata ahistavat sisu.

«Tervislikkus on meie peamine prioriteet ja me oleme uhked töö üle, mida me teises kvartalis tegime,» ütles tegevjuht Jack Dorsey.

«Me keskendume selle tagamisele, et meie reeglid ja see kuidas me neid jõustame, oleks kergesti mõistetatavad. Me jätkasime tööd ka pahatahtliku tegevuse tuvastamise ja kõrvaldamise kallal, mis vähendas spämmide ja kahtlase tegevuse teateid 18 protsendi võrra,» lisas ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles