iDeal kampaania

Tele2 tahab sidevõimsuse Euroopaga mitmekordistada

Tele2.

FOTO: Mailiis Ollino /

Tele2 soovib sidevõimsust Euroopaga mitmekordistada, selleks testis telekommunikatsioonifirma uut tehnoloogiat, mis võimaldab ettevõttel oluliselt suurendada oma ligi 3000-kilomeetrise Tallinna–Frankfurti fiiberoptilise andmesidetrassi mahtu.

«Testisime edukalt koos telekomiseadmete tootja ADVA-ga uut tehnoloogiat, mis võimaldab Baltic Highway andmesidetrassi juba praegu hiiglasliku 9,6 terabitti sekundis mahu kogu ühenduse pikkuses vajadusel kolmekordistada. Lühemate vahemaade puhul saab läbilaskevõimsust lausa kuus korda tõsta,» ütles Tele2 suurettevõtete müügiosakonna juht Ove Ant pressiteate vahendusel. 

«Baltic Highway on praegu kõige olulisem andmeside otseühendus Eestist Kesk-Euroopasse ning selle suuremad kliendid on ülemaailmsed internetiettevõtted ning telekomifirmad. Nõudlus suurte andmesidemahtude edastamiseks kasvab iga aastaga märkimisväärselt ning Baltic Highway maht on praegu 75 protsendi ulatuses juba kaetud,» lisas ta.

Anti sõnul annab Baltic Highway andmesidetrassi mahu suurendamine Eestile uusi ärivõimalusi nii suuri andmemahte vajavate ettevõtete siia toomiseks kui võimsate andmekeskuste ehitamiseks. «Uute võrguliideste kasutamisel võimaldab Baltic Highway andmesidetrass edastada näiteks ühe terabaidi infot 3000 kilomeetri kaugusele 0,1 sekundi jooksul.»

ADVA uue tehnoloogia vanem asepresident Jörg-Peter Elbers märkis, et testid näitavad, et nüüd on võimalik olemasoleva infrastruktuuriga märksa rohkem ära teha. «ADVA FSP 3000 TeraFlex™ tehnoloogia rakendamine võimaldab võrguoperaatoritel oluliselt suurendada mahutavust ning jõudlust suurte vahemaade vahel,» selgitas ta. 

Tele2 Baltic Highway andmesidetrassi avas toonane peaminister Taavi Rõivas 2014. aastal. Kõrgepingeliinidele ja gaasitrassidele ehitatud võrgu sõlmpunktid paiknevad Tallinnas, Riias, Vilniuses, Varssavis, Berliinis ja Frankfurdis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles