Õllebuumi lõpp? Hiiumaa Pruulikoda läks pankrotti

Hiiumaa Pruulikoda.

FOTO: Hiiumaa Pruulikoda

Pärnu maakohtu Kärdla kohtumaja kuulutas neljapäeval välja Hiiumaa Pruulikoja pankroti.

Esimene võlausaldajate üldkoosolek on planeeritud 21. augustile. Avalduse pankroti väljakuulutamiseks esitas Hiiumaa Pruulikoda OÜ ise kohtule 1. juulil.

Pankrotiavalduses tõi õlletootja välja, et ei saavutanud piisavat tootmismahtu, mistõttu käive ei saavutanud planeeritud mahtu ning tekkis käibevahendite puudus ja laenuandjad lõpetasid lepingud.  

Kohus tuvastas, et Hiiumaa Puulikoda OÜ on püsivalt maksejõuetu ja seetõttu kuulutas välja selle pankroti. Edasise pankrotimenetluse käigus peaks selguma maksejõuetuse tekkimise põhjus.

2016. aastal oli ettevõtte käive 127 500 eurot ning aasta hiljem 214 200 eurot. Samas jäi ettevõte 2016. aastal kahjumisse 365 200 euroga ja tunamullu 238 200 euroga.

Hiidlased jõudsid selle ajaga võita ridamisi auhindu. Näiteks esimene partii võitis Riias toimunud Baltikumi suurimal õllevõistlusel Baltic Beer Star neli hõbe- ja ühe pronksmedali.

Pruulikoja üks omanik Tarvi Pink rääkis toona, et nad tegid täpselt sellised õlled, nagu sõpruskonnale endale meeldib nautida. «Meile sobib just elus, pastoriseerimata ja filtreerimata lager-õlu, mida on hea kerge näiteks saunas rüübata. Nendes õlledes on oma saare kiiks selgelt sees,» ütles Pink.

Hiiumaa Pruulikoja restoran-õlletehas avati Kärdla südalinnas 2016. aasta suvel. Esimene, 12000-liitrine partii müüdi ära kohapeal.

Beer Star Baltic 2016 konkursilt eestlaste võidetud medalid:

  *   Hiidlase Tööölu (Hiiumaa Pruulikoda); pronks «English Style Pale Ale» kategoorias

  *   Nisu Willem (Hiiumaa Pruulikoda); hõbe «German Style Weissbier» kategoorias

  *   Hiiumaa Hele (Hiiumaa Pruulikoda); hõbe «German Style Helles Lager» kategoorias

  *   Tömmu Iidlane (Hiiumaa Pruulikoda); hõbe «European Style Dark/Munich Dark Beer» kategoorias

  *   Tafel Bier (Hiiumaa Pruulikoda); hõbe «German Style Märzen» kategoorias

  *   Viru Premium Estonian Beer (Baltic Beer Company); International Style Pilsener kategoorias

Tagasi üles