Londoni parimaks valitud eestlase viis tippu tema pangalaadne ettevõte

Monese asutaja ja juht Norris Koppel nimetati EY aasta ettevõtjaks Londoni ja Kagu-Inglismaa piirkonnas.

FOTO: EY

Londonis aasta ettevõtja karika pihku saanud Norris Koppel rääkis intervjuus Postimehele, et plaanib oma pangandusidu Monese aasta jooksul viia veel kuute riiki ning hakata andma laenu.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mobiilsete pangateenuste pakkuja Monese asutaja ja juht Norris Koppel nimetati äsja EY aasta ettevõtjaks Londoni ja Kagu-Inglismaa regioonis. Ettevõte ei keskendu aga sugugi ainult arengule Suurbritannias, vaid kasvab üle kogu Euroopa.

Kas te olete nüüd rohkem Briti või Eesti ettevõtja?

Ma arvan, et hingelt jään ma alati Eesti ettevõtjaks. Olen eestlane ja Eestis sündinud, Eesti passi omanik ja enamus meie tiimist asub Eestis, kus me ka makse maksame. Nii et ma arvan, et oleme vägagi Eesti ettevõte, kuigi pealtnäha ei pruugi see nii tunduda, sest Monese on rahvusvahelise haardega. Me planeerimegi olla globaalne ettevõte, aga algus oli meil ikkagi Eestis. Kõige suurem osa tiimist jääb tegelikult alatiseks Eestisse.

Kuidas Monesel äri edeneb? Kuidas on muutunud viimaste aastate käive ja kasum? Kui palju uusi kliente on juurde tulnud?

Tänase seisuga on meil natukene üle 1,2 miljoni registreerunud kasutaja. Kasvame kiiresti: iga aasta oleme kasvanud vahemikus 3–5 korda. Areng on mitusada protsenti aastas. Ja mis puudutab käivet – samad mõõdud kehtivad ka käibe puhul, ning vaadates meie rahvusvahelist kasvu eri riikides, toimime hetkel 31 riigis ning planeerime järgmise 12 kuu jooksul käivitada Monese veel kuues väljaspool Euroopat asuvas riigis.

Tagasi üles