Norrakate maksmata arve lõi Eesti ehitusfirma uppi

Modulhouse OÜ ehitatud kortermaja Kläppenis.

FOTO: Modulhouse

Narvas moodulmaju tootnud ettevõte Modulehouse lõpetab tootmise ja koondab enam kui 100 töötajat, kirjutab Põhjarannik. Ettevõtte murede taga on Norra suurfirma Skanska ligi miljoni euro suurune maksmata arve. 

Eesti töötukassa koondamistele reageerimise peaspetsialist Kaia Savisto kinnitas Põhjarannikule, et 3. juulil esitas OÜ Modulehouse töötukassale teatise 109 töötaja koondamise kohta. Teise teavituse võib ettevõte töötukassale esitada 18. juulil ning pärast seda esitada töötajatele koondamisteated. 

Ettevõtte müügidirektor Jevgeni Rõbakov selgitas Äripäevale, et põhjuseks on vaidlus Norra suurfirma Skanskaga, kes tema sõnul keeldub maksmast miljoni euroni küündivat arvet.

«Meie omalt poolt näeme, et läksime lepingusse hea usuga, tulime neile vastu, nagu oleme harjunud Rootsi partneritega tööd tegema. Eeldasime, et tuleb pikaajaline koostöö, kui Skanska arvab, et neelame alla 1,6 miljonit eurot ja suure rõõmuga lähme eluga edasi, siis nad eksivad,» ütles Rõbakov, viidates asjaolule, et lisaks maksmata arvele said nad projektiga ka suure kahjumi.

Loe pikemalt Äripäevast.

Krediidiinfo andmeil on ettevõttel üleval 54 333 euro suurune maksuvõlg ja kümme kehtivat maksehäiret. «Norra ettevõtte projekti raames tekkis kahjum ja meil on üleval ka viimane arve. Rahavoogudest oli kadunud 1,7 miljoni eurot,» põhjendas Rõvakov maksehäireid. 

2012. aasta veebruaris tööd alustanud Modulehouse OÜ põhiliseks tegevusalaks on puitkarkassil moodulhoonete projekteerimine, tootmine ning paigaldus. Viimast majandusaasta aruannet pole ettevõte veel esitanud, kuid 2017. aastal teenis Modulehouse 4,4 miljonit eurot müügitulu ja lõpetas aasta ligi 370 000-euroses kasumis. 

Majandusaasta aruande kohaselt sõlmis Modulehouse 2017. aasta viimases kvartalis oma põhiklientidega ajaloo kaks suurimat lepingut: ehitada Oslosse kaks neljakorruselist maja, kokku 44 korteriga, ning Rootsi Borlänge linna neli maja, kokku 88 korteriga. Lepingute kogumaht küündib 15 miljoni euroni ning neid planeeriti teostada tänavu märtsis.

Tagasi üles
Back