Personalifirma: töötajate pidu hakkab läbi saama

Kontoritöö. Foto on illustreeriv. FOTO: Andriy Popov / PantherMedia / Scanpix

Värbamisplaane kaardistava rahvusvahelise uuringu kohaselt on ettevõtjate värbamisoptimism mullu sama ajaga võrreldes raugenud. Optimismi jätkub rohkem Aasiasse, Euroopas on tunda majanduse jahenemise mõjusid.

ManpowerGroupi kvartaalse uuringu raames küsitleti enam kui 59 000 tööandjat 44 riigist. Eesti lähiriikidest on praegu värbamise osas kõige optimistlikumad Rootsi ja Norra, kus 7 protsenti ettevõtjatest plaanib alanud kvartalis inimesi juurde palgata. Eesti inimestele töises vaates huvipakkuvatel turgudel Soomes ja Suurbritannias on värbamisplaan 4 protsendil ettevõtetest.

«Nii nagu Euroopas tervikuna, on ka Eesti tööturul palju vastakaid sõnumeid,» rääkis Manpower Baltikumi tegevjuht Heigo Kaldra pressiteate vahendusel. «Hoogsa majanduskasvu aeg hakkab läbi saama ning saame rääkida ka struktuursest tööpuudusest vahelduseks valdavale tööjõupuudusele. Tallinnas ja Harjumaal on jätkuvalt ettevõtjad hädas, sest töötajaid pole kusagilt võtta, aga Ida-Virumaal ja Kagu-Eestis on keeruline kvalifikatsioonile vastavat tööd leida,» tõdes Kaldra.

«Tööandjad peavad leidma täiendavaid lahendusi kas kaugtööks või inimeste transpordiks. Töötajate jaoks on jätkuvalt oluline võtmesõna ümberõpe, sest osa töid saavadki otsa ja tagasi enam ei tule,» lisas ta. 

Uuringu raames küsitleti tööandjaid 44 riigist. Eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes on kahekümne kuues riigis värbamisoptimism madalam, kaheteistkümnes kõrgem ja kuues püsinud muutumatuna. Täiendava värbamise osas kõige optimistlikumad riigid on praegu Jaapan, Horvaatia, Taiwan ja Uus-Meremaa, kõige pessimistlikumad aga Ungari, Hispaania, Itaalia ja Argentina.

ManpowerGroup on rahvusvaheline personaliettevõte töötajate värbamise ja renditeenuste alal. Manpower Eesti teenused hõlmavad kogu personalivaldkonda töötajate värbamisest ja rentimisest kuni sihtotsingu ja konsultatsioonideni.

Tagasi üles
Back