EKRE minister: peame kaaluma tuumaenergia kasutuselevõttu

Rene Kokk.

FOTO: Mihkel Maripuu

Keskkonnaminister Rene Koka sõnul peaks tulenevalt süsinikdioksiidi kvootide hinnatõusust avama Eestis diskussiooni võimaliku tuumaenergia kasutuselevõtu osas.

Kokk ütles valitsuse pressikonverentsil, et tuumaenergia ei tohiks olla tabuteema. Ministri hinnangul on teema üle arutamine vajalik, kuid see, kas Eesti ühiskond selleks ka valmis on või mitte, on tema sõnul omaette küsimus.

«Paradigma nii Eestis kui ka maailmas on muutumas, kui varem olid keskkonnavaldkonna mured natuke teisejärgulised, siis enam nende teemadeta läbi ei saa,» tõdes Kokk.

Möödunud pühapäeval ei tootnud Eesti Energia kaheksatunnise perioodi jooksul ainsatki megavatt-tundi elektrienergiat põlevkivist, mis oli ettevõtte ajaloos esmakordne. Kogu sel ajal elektrivõrku toodetud elekter pärines taastuvatest või alternatiivsetest allikatest. 

«See on see koht, kus peab järjest jõulisemalt ja kiiremini mõtlema, mis on need alternatiivid, kuidas kompenseerida seda, et tulenevalt süsinikdioksiidi hinnast ei ole me enam konkurentsivõimelised elektrit tootma,» kommenteeris Kokk katkestust.

Keskkonnaministri sõnul on võimalikud alternatiivid ka tuuleenergia, päikeseenergia kasutamine ja üldse kogu elektritarbimise üle vaatamine.

Kokk lisas, et lähiajal moodustatakse valitsuskabineti juurde kliima- ja energiakomisjon, mis hakkab nende teemade üle arutama.

Tagasi üles