Gross: 15 miljoni eest soetatud viinavarudest on enamik müüdud

22MAY2018, Lääne-Virumaa,NARVA OLEG GROSS, HELIKOPTER, GROSSI TOIDUKAUBAD Fotol: GROSSI LAIENEMINE NARVA, KINNISVARA FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Grossi Toidukaupade poeketi omanik Oleg Gross ütles, et ettevõte on eelmiste aktsiisitõusude eel 15 miljoni euro eest soetatud viinavarust suurema osa maha müünud ja märkimisväärset miinust eeloleva aktsiisilangusega ei teki, kuid mingeid kahjusid kannavad kõik ketid, kirjutab ERR.

Eelmisel kevadel selgus Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni trükisest Eesti Kapital, et Gross ostis juba mitu aktsiisitõusu tagasi Livikolt 15 miljoni eest viina ja tema laod olid veel hiljuti katuseni alkoholi täis.

1. juulist langevad õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäärad 25 protsenti, kuid Gross ütles ERR-ile, et ehkki päris kõiki varusid ei ole maha müüdud, sest letid ei saa tühjaks jääda, tema ettevõttel liigsete varudega probleemi ei ole. 

«Mingi miinus ikka tuleb igalt pudelilt, mis sisse jääb, aga ta ei ole märkimisväärne,» tõdes ta.

Grossi sõnul soetas tema poekett viinavarud kolm-neli aastat ehk paar aktsiisitõusu tagasi, kuid tegelikult tegid seda kõik ketid.

Loe pikemalt ERR-ist.

Tagasi üles
Back