Aivar Pohlak hoiab presidenditoolist kõvasti kinni

Eesti jalgpalliliidu president Aivar Pohlak ei kavatse tagasi astuda.

FOTO: MADIS SINIVEE / POSTIMEES/SCANPIX

«Kui ma jalgpallist loobun, pean olema nii tühi, et saan tegeleda vaid mesilaste, kurkide või tomatitega,» rääkis tosinkond aastat Eesti Jalgpalli Liitu presidendina juhtinud Aivar Pohlak Äripäeva raadiosaates «Kuum tool» ning lisas, et alaliidu juhina tal rollikonflikte ei ole ning igasugused jutud diktatuurist on puhas jama.

«Inimesed, kes võtavad hoiakuid, olles asjast kaugel, panevad nii mööda nende diktatuurijuttudega… Ma olen täiesti vastupidi, tohutult vabadust andev inimene. See on kõige olulisem mõõde: anna inimestele vabadust, kui tahad, et nad suudaksid vastutada,» rääkis Pohlak.

«Minu sisemine motiveeritus ja energiseeritus on nii suur. Mu ema saab kuue päeva pärast 84 ja ta on endiselt püss, täis elujõudu. Sel päeval, kui ma tunnen ennast nõrgana, astun ise kõrvale. Kui keegi praegu kirjutab, et jalgpall vajab uut ideede generaatorit… Kurat, kui ma elan 95aastaseks, ma olen siis ka keskmisest oluliselt suurem ideede generaator,» rääkis Pohlak.

Tema sõnu on ta juht, kes juhib reaalselt. «Jõuline juht on väga raske olla, hakkad kohe peksa saama. Seepärast meil Eestis juhid sageli peidavad end ära. Mina olen tahtnud olla avalik – kõik teavad, et mina juhin, mina vastutan. Mina ei hakka tiksuma, see on fakt,» rääkis Pohlak.

Pikemalt Äripäevast.

Tagasi üles