Tööstustoodangu tootjahinnad kasvasid mais aastaga 1,1 protsenti

Eesti tööstus sai hoo sisse

FOTO: SANDER ILVEST/PM/SCANPIX BALTICS

 Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2019. aasta mais võrreldes aprilliga 0,4 protsenti ja võrreldes eelmise aasta maiga 1,1 protsenti.

Tootjahinnaindeksit mõjutas mais võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hinnalangus  elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmises ning soojusenergiaga varustamises, samuti  hinnatõus puittoodete, kemikaalide ja metalltoodete tootmises, teatas statistikaamet.

Eelmise aasta maiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam elektrienergia, toiduainete ja puittoodete hinnatõus. Lisaks hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeks langes mais võrreldes aprilliga 0,4 protsenti ja tõusis võrreldes eelmise aasta maiga 0,5 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam farmaatsiatoodete, elektrienergia ning turbatoodete hind, samal ajal langes elektroonikatoodete, põllumajandussaaduste ning elektriseadmete hind.

Impordihinnaindeks tõusis mais võrreldes aprilliga 0,3 protsenti ja võrreldes 2018. aasta maiga 1,1 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam toormetsa, naftatoodete ning nahast toodete ja jalatsite hind, samal ajal langes põllumajandussaaduste, metallide ning mööbli hind.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles