Maailmas on nüüd kolm inimest, kelle varade väärtus ületab 100 miljardit dollarit

Bernard Arnault.

FOTO: Vincent Isore / imago images / IP3press

Euroopa kõige rikkam mees Bernard Arnault sai Jeff Bezosi ja Bill Gates'i järel kolmandaks inimeseks maailmas, kelle varade väärtus ületab 100 miljardit dollarit. 

Arnaulti juhitud luksuskaupade konglomeraadi LVMH, mille alla kuuluvad näiteks moemaja Louis Vuitton ja luksuskonjaki tootja Hennessy, aktsia hind tõusis teisipäeval 2,9 protsenti rekordilisele hinnale 368,80 eurot aktsia kohta. Arnaulti varade väärtus (mis on peamiselt aktsiates) tõusis börsipäeva jooksul 100,4 miljardi dollarini. Kokku on tema varad kasvanud sellel aastal umbes umbes 32 miljardi dollari võrra. 

Arnaulti varandus moodustab nüüd umbes kolm protsenti tema kodumaa Prantsusmaa majandusest, illustreerides ilmekalt riigis valitsevat sotsiaalset ebavõrdust, mis on toonud sellel aastal tänavatele vägivaldselt protestima kümned tuhanded inimesed. LVMH kasumid ei tule aga üldsegi mitte peamiselt Euroopast, vaid hoopis Hiinast, kus nõudlus Louis Vuittoni käekottide ja Hennessy konjaki järgi on aina kasvamas. Hästi müüvad ka sellised rikastele mõeldud tooted nagu Dom Perignon šampanja ja Tag Heueri käekellad.

Kokku on LVMH aktsiad tõusnud sellel aastal 43 protsenti, mis on Pariisi börsi CAC 40 indeksi parim tulemus. Arnaulti perekonna varahaldusfirmale kuulub umbes pool LVMH-st. Enamusosaluse soetas ta ettevõttes 1988. aastal. Lisaks kuulub talle 97 protsenti mainekast moemajast Christian Dior.

70. aastane Arnault ja tema perekond lubasid aprillis annetada enam kui 650 miljonit dollarit Prantsuse Jumalaema kiriku taastamiseks.

Tagasi üles