SEB pakub internetipangas võimalust hallata teiste pankade kontosid

SEB hakkas alates 14. juunist pakkuma uut teenust. FOTO: Marko Saarm

Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi ning makseasutuste ja e-raha asutuste seaduse kohaselt on kõik pangad kohustatud andma litsentseeritud kolmandatele isikutele juurdepääsu kliendi konto andmetele ja võimaldama teha kontodelt makseid, kui klient on selleks andnud nõusoleku. Alates 14. juunist pakub SEB tehnilist lahendust, mis seda võimaldab.

Uus võimalus tähendab muu hulgas seda, et tulevikus saab klient soovi korral hallata oma eri pankades asuvaid kontosid ühest kohast SEB internetipangas, ning soodustab paljude teiste uute finantsteenuste turule tulekut.

Direktiivi kohaselt saavad litsentseeritud ettevõtted, kellel on juurdepääs pankades hoitavatele kliendiandmetele, pakkuda uusi teenuseid, kasutades selleks panga pakutavat kontoinfoteenust ja makse algatamise teenust. On oluline, et panga valduses olevad kliendiandmed on endiselt täielikult kaitstud ja kolmandatele isikutele kättesaadavad ainult kliendi nõusolekul.

Direktiivi jõustumine soodustab uute finantsteenuste teket ning suurendab seeläbi avatud konkurentsi ja kliendi valikuvabadust finantsteenuste turul.

“SEB-i klientide jaoks on kindlasti kõige olulisem eelis senisest kiirem juurdepääs oma pangakonto andmetele ning makseprotsesside lihtsustamine,” selgitas SEB Balti digitaalse strateegia juht Ragnar Toomla. “Näiteks kliendid, kellel on arvelduskontod eri pankades, ei pea nendele ligipääsemiseks enam kasutama mitut internetipanka. Kliendil on tulevikus oma kontodest täielik ülevaade kättesaadav ühest kohast, ühes internetipangas. Lisaks ei pea enam internetis toote või teenuse eest tasumisel eraldi inter­netipanka sisse logima, seega on kliendil võimalik maksta kohe ja ilma e-poest lahkumata.”

Tagasi üles
Back