Luminor emiteeris 300 miljoni väärtuses tagamata võlakirju

Luminor pank. FOTO: TAIRO LUTTER / EESTI MEEDIA/SCANPIX

11. juunil emiteeris Luminor Bank AS keskpika tähtajaga eurovõlakirjade programmi (Euro Medium Term Note, EMTN) raames 300 miljoni euro väärtuses kolme aasta ja nelja kuu pikkuse tähtajaga tagamata võlakirju, mis noteeritakse Iiri väärtpaberibörsil.

Luminori Treasury & ALM osakonna juhi Max Ehrengreni sõnul on see Luminori jaoks järjekordne samm iseseisvalt finantseeritava ja sõltumatu Baltikumi-ülese panga staatuse suunas. «Mul on rõõm öelda, et emissioonis osales investoreid kokku lausa 17 riigist üle kogu Euroopa,» lausus ta pressiteate vahendusel.

Juuni esimese nädala jooksul korraldas Luminor investoritega Baltimaades, Põhjamaades, Ühendkuningriigis, Saksamaal, Prantsusmaal ja Poolas ligi 50 kohtumist. 11. juunil korraldas Luminor Bank AS nende kohtumiste positiivse tagasiside tulemusena institutsionaalsetele investoritele suunatud emissiooni.

Investorite huvi oli märkimisväärselt suur – võlakirju märgiti rohkem kui 600 miljoni euro eest, mis võimaldas Luminoril emiteerida võlakirju 300 miljoni väärtuses riskimarginaaliga 167 baaspunkti üle mid-swap'i määra, mis on esialgse prognoosiga võrreldes 13 baaspunkti võrra madalam. Arvestades euro madalaid intressimäärasid fikseeriti võlakirjade lõplikuks kupongimääraks 1,375% ja esmaemissiooni tootluseks kujunes 1,42%. Üle 80% ostukorralduste kogusummast ehk ligi 500 miljonit eurot oli pärit väljastpoolt Balti riike.

«Investorite suur huvi näitab, et Luminori finantsprofiil on tugev ning Euroopa investorid tajuvad panka tugeva ja arenemisvõimelise, investeerimiseks sobiva krediidiasutusena,» märkis Ehrengren.

Rahvusvahelise reitinguagentuuri Moody’se eeldatav krediidireiting võlakirjadele on Baa2.

EMTN programmi raames on Luminor kokku emiteerinud 650 miljoni euro väärtuses võlakirju – 2018. aasta oktoobris toimunud esmaemissioonil emiteeriti võlakirju 350 miljoni euro eest.

Luminori EMTN programmi kogusuurus on 3 miljardit eurot, mis võimaldab emiteerida võlakirju standardsete teabedokumentide alusel. Programmil on kaks eesmärki: asendada aktsionäride-poolne finantseerimine laiema investorite ringiga ning toetada ja rahastada klientide finantseerimist.

Tagasi üles
Back