Bigbanki uus ettevõtete panganduse valdkond sai juhi

Ingo Põder

FOTO: Bigbank

Bigbank AS loob grupiülese ettevõtete panganduse valdkonna, mida hakkab juhtima pikaajalise pangandus- ja finantsvaldkonna kogemusega Ingo Põder, kes varasemalt on töötanud lisaks Bigbankile ka Nordea pangas ning Hüpoteeklaen ASis. Ingo Põder alustab tööd uue valdkonna juhina 11. juunil.

«Otsustasime luua pangas uue valdkonna eesmärgiga keskenduda senisest enam ettevõtetele suunatud toodete ja teenuste arendamisele,» sõnas Bigbank ASi juhatuse esimees Martin Länts pressiteate vahendusel. «Kui seni oleme laene ettevõtetele väljastanud Eestis ja Leedus, siis käesolevast aastast alustasime äriklientide teenindamisega ka Läti filiaalis,» märkis Länts.

«Bigbank on tugev ettevõtte, kus saan arendada endale südamelähedast valdkonda. Maailma makromajanduslik olukord ja väljavaade on jätkuvalt positiivsed, mis tähendab, et turud ei ole jahtunud ning ettevõtetel on jätkuv vajadus finantseerimise ning uute laenutoodete järele. Hetkel on Bigbanki portfellis kaks ärilaenu toodet, milleks on krediidiliin ja käibelaen, kuid juba lähiajal on plaanis toodete portfelli oluliselt täiendada,» märkis Ingo Põder.

«Väike- ja keskmise suurusega ettevõtted on täna vähem soodsas olukorras kui suurettevõtted, sest  turul napib pankasid, kelle esmane huvi oleks selliste ettevõtete projektide ja plaanide rahastamine,» lausus Põder.

Ingo Põder on omandanud kõrghariduse Eesti Maaülikoolis ning Tartu Ülikoolis. Ta on varasemalt juhtinud Nordea panga rahvusvaheliste ettevõtete osakonda, olnud Bigbanki juhatuse liige vastutades riskivaldkonna eest ning olnud juhatuse liige ka Hüpoteeklaen ASis, kus enamuse klientidest moodustasid ärikliendid. Baltimaades jätkavad ärilaenude osakondade juhtidena Aimar Roosalu Eestis, Mareks Grodskis Lätis ning Leedus Deividas Žukas.

Tagasi üles