Ootamatu pööre: Häälte perefirmat Alexelat hakkab juhtima suletud panga eksjuht
Täiendatud!

Aivo Adamson.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Alexela juhina asub teisipäevast tööle senine Alexela grupi nõukogu esimees Aivo Adamson. Juhi vahetus tuleneb sellest, et ettevõtte senine juht Maria Helbling kolib koos perega Ameerikasse, teatas Alexela.

Jaeturu ja IT-valdkonna taustaga Adamsonil on üle 25 aasta juhtimiskogemust nii Eestis kui ka välisriikides era- ja avalikus sektoris. 

Adamson on varem töötanud Hansapangas ning juhtinud mitmeid ettevõtteid ja organisatsioone, viimati Starmani, maanteeametit ning Versobanki, mis aga rahapesureeglite rikkumise tõttu suleti.

Helbling töötas Alexela grupis üle 7 aasta, millest pea neli aastat Alexela Energia juhina ja viimase aasta juhtinud Alexela energiaettevõtete tööd ja viinud edukalt lõpule ettevõtete ühendamise nii organisatsiooniliselt, juriidiliselt kui ka klientide vaates.

Eelmisel nädalal üllatas Alexela Õhtulehe ostuga. Nimelt teatas Heiti Hääle suurosalusega energiakontsern Alexela Grupp, et ostab 50-protsendilise osaluse Õhtulehe Kirjastuses.

Uus omanik lubab ajalehe sisusse mitte sekkuda.  Alexela grupi juhatuse esimehe Andreas Laane sõnul on nad Õhtulehte noolinud juba üle aasta. «Kellelt see esialgne initsiatiiv alguse sai, kas meilt või Janekilt (eelmine Õhtulehe omanik Janek Veeber-toim), seda täpselt ei mäletagi,» ütles ta. Laane ei soostunud tehingu hinda avaldama, öeldes vaid, et see oli õiglane.

Alexela on Eesti kapitalil põhinev valdusfirma, mis koondab viimase paarikümne aasta jooksul ühtse omanikeringiga seotud ettevõtted ühisesse struktuuri. Ettevõttes töötab enam kui 1000 inimeset ning see tegutseb energeetika, metallitööstuse ja põlevkivikeemia valdkonnas. Alexelal on üle Eesti 105 tanklat ja 37 mugavuspoodi. Kontserni suuromanikuks on Heiti Hääl, omanikeringi kuuluvad veel Marti Hääl ja Aarto Eipre.

Tagasi üles